• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
در پی شهادت محسن فخری‌زاده؛

تجمع دانشجویان مقابل نهاد ریاست جمهوری و شورای عالی امنیت ملی

  • کد خبر : 14435
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۱۷
تجمع دانشجویان مقابل نهاد ریاست جمهوری و شورای عالی امنیت ملی
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران، در پی شهادت محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، دقایقی پیش مقابل شورای عالی امنیت ملی تجمع کردند.

به گزارش پاتاق نیوز، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران، دقایقی پیش با تجمع در مقابل شورای عالی امنیت ملی خواستار واکنش قاطع و محکم نسبت به ترور شهید فخری زاده شدند.

براساس این گزارش دانشجویان با سردادن شعارهایی نسبت به انفعال دولت برخی مسئولان در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی انتقاد کردند.

دانشجویان در دست‌نوشته‌هایی که با خود همراه داشتند به بازرسی از مراکز علمی کشور اشاره کرده و این ترور را نتیجه چنین اقداماتی دانستند.

جمعی از دانشجویان با سردادن شعار « هیات من اذله»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست» و « الله اکبر» از مقابل نهاد ریاست جمهوری به سمت شورای عالی امنیت ملی حرکت کرده و جمع دانشجویان دیگری که در این محل در حال تجمع بودند، پیوستند.

تجمع کننگان با سر دادن شعارهایی خواستار اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور شدند.

گفتنی است شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر امروز ( جمعه ۷ آذر ۹۹) در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.

* انتقام ترور شهید فخری‌زاده را با کوتاه کردن دست تروریست‌ها از تاسیسات هسته ای بگیرد

دانشجویان در مقابل دبیرخانه شورای عالی امنیت با قرائت بیانیه ای به تجمع خود پایان دادند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«به خدا سوگند، مردمی که در خانه‏هاشان بنشینند تا دشمن به سراغشان آید، قطعاً ذلیل و خوار شوند.»

خطبه ۲۷ نهج البلاغه

در آستانه دهمین سالگرد ترور دانشمند برجسته هسته‌ای مان، دکتر مجید شهریاری، پدر هسته‌ای ایران در حالی هدف ترور قرار می‌گیرد که انتقام شهریاری‌ها را با ریختن بتن در قلب دستاوردهایشان و گشودن درب مراکز هسته‌ای به سوی بازرسان آژانس، گرفته‌ایم.

ترور دکتر فخری‌زاده که به اذعان نخست وزیر رژیم منحوس صهیونیستی، از اصلی‌ترین مهره‌های برنامه هسته‌ای ایران بوده است ضربه ای سخت به زیرساخت های هسته ای کشورمان است و نیازمند پیگیری هر چه سریع تر عاملان داخلی و خارجی این ترور و قصاص عاملان ترور هستیم.

شهادت دکتری فخری‌زاده، کمتر از یک‌سال از ترور سردار سلیمانی، در حالی‌که وعده‌های انتقام سخت عملی نشده‌اند، چیزی جز هتک حرمت از عزت و غرور ملی نیست. ما معتقدیم هر کس به نحوی موجب ضعف کشور شده است که تاب تحقق رجزهای انتقام سخت را نداشته باشیم، در خون این شهید شریک است.

انتقام خون دانشمند شهیدمان مستلزم اراده ای برای اخراج بازرسان آژانس از مراکز هسته ای است و مع الاسف تا وقتی که در برابر این اقدامات، به جای پاسخ قاطعانه، از جانب مسئولان دولت جمهوری اسلامی پالس مذاکره برای تروریست ها ارسال می کنیم، انتظاری جز وقیح تر شدن دشمن نباید داشت. دشمن، ماهیت ثابت و لایتغیری به نام دشمنی دارد و ابزارهای خود را از تعلل و عقب¬نشینی¬های عده¬ای در داخل می-سازد؛ تا وقتی که اوج ابتکار مسئولین ایرانی در برابر ترور عالی ترین اشخاص علمی، امنیتی، رقابت در به کارگیری لفاظی های کوبنده تر است، دشمن با اطمینان از اینکه اقداماتش تاوان نخواهد داشت، هرروز یک قدم جلوتر می آید.

در چنین صحنه‌آرایی سیاسی که توازن قدرت به هم ریخته است و در جامعۀ‌ای که شخصیت اول نظامی آن ترور می¬شود و واکنش متقابلی نشان نمی¬دهد، دانشمندانش ترور می شود و پاسخی نمی دهد، مناطق حساس کشور را زیر قدوم نحس بازرسان آژانس بین¬المللی انرژی اتمی خوش دارد و در عوض عایدی ما را از برجام «تقریبا هیچ» ارزیابی می کند، در جریان ترور فرماندهان حزب الله سکوت استراتژیک پیشه می¬کند! ابراز تاسف و تبریکِ شهادت! که تماما انفعال و حقارت است، چیزی جز سیلی دیگری بر غرور ملی نیست.

برای اعاده‌ حیثیت جمهوری اسلامی از تمام مسئولین دولتی و نظامی انتظار پاسخی درخور داریم تا انتقام این ضربه‌ استراتژیک را با کوتاه کردن دست تروریست‌ها از تاسیسات هسته ای بگیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14435
  • 622 بازدید