• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

تجهیزات پزشکی اهدایی “بانک مهر ایران” تحویل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد

  • کد خبر : 18256
  • ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
تجهیزات پزشکی اهدایی “بانک مهر ایران” تحویل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد
محموله هفت میلیارد ریالی تجهیزات پزشکی اهدایی بانک مهر ایران تحویل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد.

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا مرادی در آئین اهدا ۲۳۶ قلم تجهیزات پزشکی، پیشگیری و درمانی به ارزش هفت میلیارد ریال توسط خیرین سلامت به دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار کرد: یکی از راه‌های ارتقا سلامت عمومی جامعه افزایش مشارکت‌های مردمی و خیرین به در حوزه سلامت است و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همواره قدردان کمک‌های خیرین سلامت استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه مردم، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های مردم نهاد سه ضلع سلامت جامعه هستند، افزود: در ارکان شکل‌گیری سلامت آحاد جامعه همکاری مردم با مسئولین بسیار مهم بوده و اگر همکاری مردم صورت نگیرد برنامه‌ریزی‌ها ناقص خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: نمونه بارز همکاری مردم با مسئولین را می‌توان در مورد شیوع ویروس کرونا مشاهده کرد که مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون کرونا همکاری مطلوبی با کادر درمان داشته‌اند.

مرادی بیان کرد: زلزله سال ۹۶ سرپل ذهاب خسارات زیادی به حوزه درمان استان کرمانشاه وارد کرد اما با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با خیرین سلامت به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان ساخت خانه‌های بهداشت و تجهیز مراکز درمانی انجام گرفت که بسیاری از آنها راه اندازی شده و در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

وی خاطر نشان کرد: در چهار سال گذشته با برگزاری جلسات هم اندیشی سعی شده فرهنگ کمک خیرین به حوزه بهداشت و درمان حفظ و تقویت شود زیرا هیچگاه نیاز جامعه به سلامت پایانی نخواهد داشت.

در ادامه این نشست محمدرضا نجفی شعاع مدیر شعب بانک مهر ایران با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران در دو مرحله در طرح شهید سلیمانی کمک هایی را در سطح کشور داشته، اظهار کرد: در مرحله اول ۱۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال خریداری و در میان مراکز درمانی کشور توزیع شد.

وی افزود: سهم استان کرمانشاه از این تعداد ۳۴۰ قلم تجهیزات پزشکی به ارزش پنج میلیارد ریال بود که این تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل و میان مراکز درمانی و بهداشتی استان توزیع شد.

نجفی شعاع گفت: در این مرحله نیز ۱۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال خریداری شده که سهم استان از این میزان ۲۳۶ قلم کالا به ارزش هفت میلیارد ریال است.

مدیرشعب بانک مهر ایران استان کرمانشاه گفت: در مجموع طی این دو مرحله ۵۷۵ قلم تجهیزات پزشکی به ارزش ۱۲ میلیارد ریال برای استان خریداری شده است.

نجفی شعاع با بیان اینکه «بانک مهر» همواره در حوادث گوناگون درکنار مردم استان بوده، گفت: در جریان زلزله هم سه ساختمان پزشکی را در گیلانغرب و قصرشیرین احداث کرده ایم که هم اکنون آماده بهره برداری است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=18256
  • 157 بازدید