• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
رئیس امور بین المللی دانشگاه صنعتی کرمانشاه:

تحصیل ۵ دانشجوی افغان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه/ با ۶ استاد مدعو بین المللی همکاری داریم

  • کد خبر : 16802
  • ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
تحصیل ۵ دانشجوی افغان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه/ با ۶ استاد مدعو بین المللی همکاری داریم
رئیس امور بین المللی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از آغاز همکاری های این دانشگاه با اساتید مدعو بین المللی خبرداد.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر محمود حشمتی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی کرمانشاه سال ۱۳۹۹ برای اولین بار اقدام به جذب دانشجوی خارجی کرد، افزود: ترم گذشته برای اولین بار دو دانشجوی خارجی را که بورسیه وزارت علوم بودند، جذب کردیم.

وی ملیت این دانشجویان را از کشور افغانستان دانست و اظهار کرد: برای ترم جاری هم سه دانشجوی جدید داریم که این دانشجویان هم از کشور افغانستان هستند و وزرات علوم آنها را بورسیه کرده است.

رئیس  امور بین الملل دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و بیشتر در رشته های مهندسی برق تحصیل می کنند.

وی از برنامه ریزی این دانشگاه برای جذب دانشجو از کشور عراق هم خبر داد و گفت: در حال انجام پیگیری ها و رفع موانع برای جذب دانشجو از این کشور هستیم و امید داریم برای مهر ۱۴۰۰ پذیرش دانشجویان عراقی را داشته باشیم.

حشمتی خاطرنشان کرد: البته باتوجه به تفاهم نامه‌هایی که با دانشگاه های سلیمانیه و صلاح الدین اربیل داشته ایم، اوایل سال دوره های کوتاه مدت را برای دانشجویان این دانشگاه برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه از آغاز همکاری های این دانشگاه با اساتید مدعو بین المللی خبرداد و گفت: اجرای این برنامه براساس تفاهم نامه ای است که چند ماه پیش با معاونت علمی ریاست جمهوری داشتیم تا از متخصصان، اساتید و کارآفرینان برتر ایرانی شاغل در دانشگاه های معتبر خارجی دعوت به همکاری کنیم.

به گفته رئیس امور بین الملل دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر امین حاجی زاده از دانشگاه آلبورگ دانمارک، حسن مهرجردی از دانشگاه قطر، احمد عرب کوهسار از دانشگاه آلبورگ دانمارک، میرمیلاد میرسیار از دانشگاه فلوریدا آمریکا، میثم سلیمانی از دانشگاه هانوفر آلمان و پویان اصلانی از دانشگاه نیویورک آمریکا شش استاد مدعو این دانشگاه برای ترم جاری هستند.

وی خاطرنشان کرد: مهندسی مکانیک، برق و عمران سه رشته ای هستند که این اساتید با دانشگاه صنعتی در این رشته ها همکاری خواهند داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16802
  • 121 بازدید