• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

تخریب‌ها و افشاگری‌های بی‌پایه از موضوعات جدی در آستانه انتخابات است

  • کد خبر : 6982
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
تخریب‌ها و افشاگری‌های بی‌پایه از موضوعات جدی در آستانه انتخابات است

به گزارش پاتاق نیوز،  جمال عرف در نشست با نخبگان و برگزیدگان استان که صبح امروز در استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه سال ۹۸ ویژگی‌های مختلفی دارد اظهار داشت: دشمن دو عنصر انسجام و ثبات را مورد هدف قرار داده است که باید برای تقویت آن‌ها تلاش شود. وی با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین […]

به گزارش پاتاق نیوز،  جمال عرف در نشست با نخبگان و برگزیدگان استان که صبح امروز در استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه سال ۹۸ ویژگی‌های مختلفی دارد اظهار داشت: دشمن دو عنصر انسجام و ثبات را مورد هدف قرار داده است که باید برای تقویت آن‌ها تلاش شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ گفت: به صورت مستمر چهار رکن مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت در انتخابات در نظر گرفته می‌شود که در صورت محقق شدن انتخابات پرشوری برگزار خواهد شد.

میانگین مشارکت مردم در انتخابات ۶۰ درصد است

عرف با بیان اینکه نخبگان و احزاب در عرصه مشارکت در انتخابات نقش برجسته و اصلی را دارند عنوان کرد: در ۱۰ دوره انتخابات فراز و فرودهایی وجود داشت اما در مجموع میانگین مشارکت در انتخابات ۶۰٫۵ درصد بوده زیرا در مشارکت در دوره‌ای بیش از ۷۰ درصد و در دوره‌ای حدود ۵۰ درصد بوده است.

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی که همه به خطیر بودن آن اعتقاد داریم به دنبال مشارکت جدی و پرشور هستیم گفت: انتظار می‌رود جامعه مدنی و گروه‌های سیاسی و سایر تشکل‌ها در این عرصه نقش داشته باشند.

وی یکی از پیش فرض‌های مشارکت را رقابت‌پذیر بودن انتخابات دانست و افزود: باید فضای رقابت‌پذیر در انتخابات ایجاد شود و زمینه حضور تمام افرادی که جمهوری اسلامی را قبول دارند ایجاد شود و این موضوع به صورت جدی دنبال می‌شود.

عرف با بیان اینکه وظیفه ذاتی مجری انتخابات فراهم کردن بسترهای حضور است عنوان کرد: باید پذیریم علایق و سلایق بسیاری در کشور وجود دارد اما همه باید زیر پرچم و چارچوب انقلاب اسلامی باشند و مردم نیز صالح‌ترین و بهترین را انتخاب می‌کنند. 

وی با اشاره به اینکه موظف به برگزاری انتخابات سالم هستیم و نباید هیچ شائبه‌ای در عملکرد ما ایجاد شود گفت: ما امانتدار مردم هستیم و این امر باید به درستی انجام و وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها وظیفه دارند انتخابات در فضایی سالم و آرام برگزار شود و نقش احزاب و گروه‌ها در این عرصه برجسته است.

موج تخریب‌ها و افشاگری‌های بی‌پایه از موضوعات جدی در آستانه انتخابات است

معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه باید یاد بگیریم رقابت سالم برگزار شود و از دعوا، یقه‌گیری و تخریب پرهیز شود افزود: متأسفانه یکی از موضوعات جدی در آستانه انتخابات موج زیادی از تخریب‌ها و افشاگری‌های بدون پایه و اسناد است که در شأن یک مسلمان و جمهوری اسلامی نیست.

.عرف با بیان اینکه مقرر شد نکاتی در لایحه جامع در طرح استانی شدن انتخابات مجلس مورد استفاده قرار گیرد افزود: این طرح بعد از بررسی به شورای نگهبان ارسال شد و بعد از آن برای رفع ایرادات به طور مجدد به مجلس برگشت داده شد و اکنون در حال طی مراحل است و دولت وظیفه خود را در این زمینه انجام داده و باید منتظر عمل مجلس بود.

وی با اشاره به اینکه در لایحه جامع انتخابات تمام زوایا مورد توجه قرار گرفته بود بیان کرد: در این لایحه نقش زنان و مذاهب مختلف همچون بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته بود که امید داریم با تصویب آن از ظرفیت زنان و جوانان بیشتر استفاده شود.

دادن اختیار به استان‌ها نباید زمینه فساد و باندبازی را فراهم کند

عرف با بیان اینکه در دوران کنونی که تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی بر کشور اعمال شده است عدم تمرکز اختیارات در مرکز مورد توجه قرار می‌گیرد گفت: به تمام استانداران اختیاراتی داده شده اما سایر وزارتخانه‌ها و قوا نیز باید این موضوع را رعایت کنند و به طور نمونه در مبادلات مرزی تنها موافقت وزارت کشور کافی نیست.

وی افزود: برای دادن اختیارات بیشتر به استان‌ها به‌ویژه استان‌های مرزی و رفع موانع تلاش می‌شود که استان‌ها درگیر مسائل قانونی و مقررات نباشند اما این موضوع نباید زمینه فساد و ایجاد باندها را فراهم کند و این ملاحظه باید هوشمندانه انجام شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6982
  • 315 بازدید

برچسب ها