• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

تخریب وجهه کرمانشاه زیبا نیست

  • کد خبر : 7423
  • ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۴۷
تخریب وجهه کرمانشاه زیبا نیست

به گزارش پاتاق نیوز، برگزاری کنسرت کیهان کلهر در مجموعه فرهنگی تاریخی طاق‌بستان با حواشی بسیار زیادی همراه بود به نحوی که این هنرمند با صدور بیانه‌ای در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از بروز آن‌ها ابراز تاسف کرده و حتی به علت بروز آن‌ها از خود نیز عذرخواهی کرده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری […]

به گزارش پاتاق نیوز، برگزاری کنسرت کیهان کلهر در مجموعه فرهنگی تاریخی طاق‌بستان با حواشی بسیار زیادی همراه بود به نحوی که این هنرمند با صدور بیانه‌ای در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از بروز آن‌ها ابراز تاسف کرده و حتی به علت بروز آن‌ها از خود نیز عذرخواهی کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در خصوص حواشی برگزاری این کنسرت در گفتگو با خبرنگار فارس کرمانشاه اظهار داشت: باید قبول کنیم که تیم برگزار کننده کنسرت استاد کیهان کلهر ضعیف عمل کرده است و نتوانسته است تمام خواسته‌های وی را تامین کند.

امید قادری خاطرنشان کرد: تیم حراست در برگزاری کنسرت هیچ نقشی نداشته است، اما در مقابل حفاظت از آثار باستانی، حفظ شئونات اسلامی و حفظ جان افراد محیط طاق‌بستان و دریاچه آن مسؤول بوده و در این خصوص تذکراتی را داده است.

وی با بیان اینکه تخریب وجه کرمانشاه زیبا نیست، ادامه داد: مسؤولان برگزاری این کنسرت خواهان نصب بنرهای تبلیغاتی از اسپانسرهای خود در مجموعه طاق‌بستان را داشته‌اند، اما با توجه به دستورالعمل‌های مشخص در این خصوص اجازه نصب این بنرها داده نشد و همین مساله سرآغاز دلخوری تیم برگزار کننده و به تبع آن کیهان کلهر شده است.

وی با اشاره به مشخص بودن ضوابط فعالیت اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، یادآور شد: عدم اجازه برای نصب بنرهای تبلیغاتی، تذکر برای حفظ حریم دریاچه، جلوگیری از تخریب آثار باستانی، حفظ پوشش و حجاب همگی از وظایف این اداره بوده که در دستورالعمل‌های مشخص به ما ابلاغ شده است و نمی‌توانیم در خصوص آن‌ها کوتاهی کنیم.

قادری با مخاطب قراردادن کیهان کلهر، خاطرنشان کرد: این استاد بزرگ موسیقی که از بزرگان موسیقی این استان است، می‌توانست پس از بروز مشکلات در روز نخست برگزاری کنسرت آن‌ها را به اطلاع بنده می‌رساند و قطعا در راستای حل آن‌ها گام بر می‌داشتیم، اما ابراز این صحبت‌ها و ایجاد یک وجهه زشت از استان کرمانشاه در رسانه زیبنده این استاد بزرگ نیست.

وی با دعوت به خویشتن‌داری از کیهان کلهر، اضافه کرد: علی‌رغم ضعف سیستم اجرایی کنسرت، ما تمام تلاش خود را برای برپایی هر چه باشکوه‌تر این مراسم به کار بستیم و تنها در چهارچوب دستورالعمل‌های مشخص و سازمانی خود فعالیت کرده‌ایم و قطعا شایسته توهین و اهانت از طرف هیچ کسی نیستیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7423
  • 307 بازدید

برچسب ها