• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

تخلفات “کرونایی” کاندیداها رصد می‌شود

  • کد خبر : 11597
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
تخلفات “کرونایی” کاندیداها رصد می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ، رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه با اشاره به ابلاغ پروتکل های بهداشتی در بحث تبلیغات و نحوه برگزاری انتخابات، بر الزام رعایت این پروتکل ها از سوی کاندیداها تاکید کرد و افزود: تخلفات کرونایی کاندیداها را به جد رصد می کنیم. حجت الاسلام محسن مفید با اشاره به برگزاری مرحله […]

به گزارش پاتاق نیوز ، رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه با اشاره به ابلاغ پروتکل های بهداشتی در بحث تبلیغات و نحوه برگزاری انتخابات، بر الزام رعایت این پروتکل ها از سوی کاندیداها تاکید کرد و افزود: تخلفات کرونایی کاندیداها را به جد رصد می کنیم.

حجت الاسلام محسن مفید با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور گفت: در این مرحله از انتخابات با توجه به شیوع ویروس کرونا تفاوت هایی را در برگزاری تبلیغات و نیز برگزاری خود انتخابات خواهیم داشت.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در تجمعات و لزوم پیشگیری در این زمینه، ستاد ملی کرونا پروتکل هایی را به ستاد انتخابات کشور ابلاغ کرده که از طریق این ستاد به تمامی ستادهای انتخابات استانهایی که مرحله دوم انتخابات در آنها برگزار می‌شود، ابلاغ شده است.

مفید یادآور شد: در جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه که با حضور تمامی اعضا و نیز اعضای شورای تامین و هر چهار کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات در دو حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام آبادغرب و دالاهو برگزار شد، تمامی این پروتکل ها و دستورالعمل ها تشریح و به کاندیداها تذکرات لازم در بحث نحوه تبلیغات داده شد.

وی افزود: بر اساس دستورات ابلاغی در این مرحله از انتخابات برپایی هرگونه ستاد تبلیغاتی و تجمع جهت تبلیغات ممنوع است و کاندیداها باید از فضای مجازی و نیز ظرفیت صدا و سیمای مرکز کرمانشاه برای انجام تبلیغات خود بهره گیرند.

رییس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری رویداد انتخابات-روز رای گیری- هم الزامی است، گفت: بر همین اساس تمام برگزارکنندگان انتخابات و نیز رای دهندگان باید پروتکل های بهداشتی، بویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

وی یادآور شد: در این مرحله از انتخابات سه دسته افراد حق رای دارند که شامل افرادی که در مرحله اول انتخابات در همان حوزه انتخابیه ( کرمانشاه و یا اسلام آبادغرب و دالاهو) رای داده باشند، کسانی که در مرحله اول کلا رای نداده باشند و نیز رای اولی ها که متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ و ماقبل آن  هستند، می باشند.

وی افزود: در این مرحله از انتخابات به دلیل شیوع بیماری کرونا، اخذ اثر انگشت الزامی نیست و از دستگاه های احراز هویت استفاده می شود، طوری که با استفاده از این دستگاه ها می توان مشخص کرد که چه کسانی مجاز به شرکت در انتخابات هستند.

وی با بیان اینکه تخلفات کرونایی کاندیداها رصد می شود گفت: مردم باید بدانند کاندیدایی که سلامت مردم برایش اهمیتی نداشته باشد، نمی تواند نماینده شایسته‌ای باشد و در همین راستا مردم نیز باید این تخلفات را گزارش کنند.

مفید افزود: وظیفه شورای نگهبان نظارت است و برخورد در این زمینه با ستاد پیشگیری از تخلفات و هیات اجرایی است و در صورتی که تخلفات صورت گرفته در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد، آن زمان از طریق هیات نظارت مرکزی و شورای نگهبان در خصوص صحت یا ابطال انتخابات تصمیم گیری می شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11597
  • 111 بازدید

برچسب ها