• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

تخلفی که در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد، نداشته‌ایم

  • کد خبر : 11807
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
تخلفی که در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد، نداشته‌ایم

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه اظهار کرد: در یک هفته تبلیغات کاندیداهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس، تخلفی که در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد گزارش نشده است. حجت الاسلام محسن مفید با اشاره به اتمام مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای انتخابات این دوره مجلس گفت: از ساعت هشت صبح امروز […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه اظهار کرد: در یک هفته تبلیغات کاندیداهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس، تخلفی که در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد گزارش نشده است.

حجت الاسلام محسن مفید با اشاره به اتمام مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای انتخابات این دوره مجلس گفت: از ساعت هشت صبح امروز (۲۰ شهریور) مهلت کاندیداها برای انجام تبلیغات انتخاباتی به پایان رسیده و طی این یک هفته گزارشاتی از برخی تخلفات تبلیغاتی کاندیداها داشته‌ایم، اما تاکنون تخلفی که در نتیجه انتخابات اثرگذار باشد، گزارش نشده است.

مفید با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: در این شرایط، در این مرحله از انتخابات هرگونه تجمع و برپایی ستاد انتخاباتی ممنوع شد، اما متاسفانه کم و بیش شاهد مواردی از تجمع و تخلفات کرونایی طرفداران کاندیداها بودیم که همه آنها به مراجع ذیصلاح گزارش شد.

رییس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه با بیان اینکه شورای نگهبان ابزار برخورد با تخلفات و جرائم را ندارد، گفت: در این زمینه ما تنها ناظر هستیم و گزارش تخلفات را به مراجع ذیصلاح ارسال می کنیم.

مفید خاطرنشان کرد: در ارسال گزارش تخلفات انتخاباتی، آنچه که مهم است مستند بودن این تخلفات است، در غیراینصورت تخلفات مطرح شده ادعایی بیش نیست که در هیچ محکمه‌ای هم قابل پذیرش نخواهد بود.

وی یادآور شد: معمولا در شرایط انتخابات، برخی افراد مباحثی را به عنوان تخلف برخی کاندیداها مطرح می کنند، اما تا زمانی که این ادعا مستند نباشد برای ما قابل پذیرش نبوده و نمی توان آن را پذیرفت.

وی افزود: در هر مرحله از انتخابات هیات اجرایی مشارکت دارد که مجری برگزاری انتخابات است و ستاد پیشگیری و برخورد با تخلفات و جرائم انتخاباتی هم مطابق عنوانی که دارد مسئول پیشگیری و برخورد با تخلفات و جرائم انتخاباتی است و این میان ما تنها ناظر بر برگزاری تبلیغات و انتخابات بوده و گزارش تخلفات را به مراجع ذیصلاح ارسال می کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11807
  • 145 بازدید

برچسب ها