• امروز : چهارشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 7 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Wednesday - 16 June - 2021

تدوین سند رونق تولید استان کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی

  • کد خبر : 7486
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
تدوین سند رونق تولید استان کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی

به گزارش پاتاق نیوز، یکصد و پانزدهمین و دومین جلسه (در سال جاری) شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، استاندار، شهردار، مدیرکل دادگستری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل اداره اطلاعات استان، رئیس جهاد دانشگاهی، رئیس دانشگاه رازی، مدیرکل صدا و […]

به گزارش پاتاق نیوز، یکصد و پانزدهمین و دومین جلسه (در سال جاری) شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، استاندار، شهردار، مدیرکل دادگستری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل اداره اطلاعات استان، رئیس جهاد دانشگاهی، رئیس دانشگاه رازی، مدیرکل صدا و سیما، رئیس مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر دل انگیزان، دکتر اسلام پناه و دکتر پاپ زن(اعضای شورا)، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و …به ریاست آیت ا…علما و درمحل دفتر ایشان برگزار شد.
ابتدا حجت اسلام والمسلمین رحیم جعفری، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه دستور جلسه را به شرح  زیر قرائت کرد؛
١- ارائه گزارش از سند رونق تولید استان کرمانشاه توسط حبیب ا…وفایی (رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه)
 ٢- ارائه گزارش مصوبات جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی استان توسط طلوعی(شهردار کرمانشاه)
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خصوص موضوع جلسه اظهار داشت : باید امیدواری با معنا به مردم و بیکاران بدهیم تا شاهد پویایی کارها باشیم.
آیت الله مصطفی علما افزود: باید برای نیل به اهداف دغدغه داشته باشیم، زیرا همین دغدغه داشتن گام اول برای موفقیت است.
وی با اشاره به ضرورت پیگیری و استمرار کارها تصریح کرد: نباید بی تفاوت و منفعل باشیم و باید حتماً با برنامه و پشتوانه علمی و عقلی حرکت نماییم.
در ادامه مهندس بازوند با اشاره به اینکه اجرای سند مذکور توانسته است کاهش نرخ بیکاری استان را رقم بزند، اظهار داشت: جزء سه استانی هستیم که بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته ایم.
وی همچنین  مطرح کردن این سند در نشست شورای فرهنگ عمومی استان را راهبری کردن این سند دانست و گفت: از طرفی مردم نیز باید «کار» را به عنوان یک ارزش تلقی کرده و در مسیر رونق تولید حرکت مستمر داشته باشند.
استاندار کرمانشاه، نهادینه شدن فرهنگ کار را پیش زمینه تحقق رونق تولید دانست و از دستگاه های ذیربط خواست در این زمینه تلاش کنند.
هوشنگ بازوند گفت : برخی از موانع مسیر رونق تولید، بوروکراسی سخت در ساختار اداری است که ما دولتی‌ها باید این موانع را برطرف کنیم.
بازوند گفت: آقای کاشفی رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کرمانشاه با مشارکت دانشگاه رازی کار بسیار ارزشمندی برای تدوین سند رونق تولید استان انجام داده اند و چون مبنای تدوین آن بخش خصوصی بوده است، سندی راهبردی، عملیاتی و کارگشا خواهد بود، منوط به اینکه مردم پای کار باشند.

در پایان این جلسه موارد زیر به تصویب رسید؛
١-    مقرر شد بزودی کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط تشکیل و نسبت به معرفی و اعلام ١۵ نفر از مشاهیر و مفاخر استان کرمانشاه به منظور تجلیل از آنان با ساخت و نصب سردیس آنان در پارکی با نام پارک  مشاهیر کرمانشاه که به زودی توسط شهرداری احداث می شود، اقدام نمایند.

٢- سند رونق تولید استان کرمانشاه که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تدوین شده، دراین  نشست به تصویب رسید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7486
  • 164 بازدید

برچسب ها