• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

ترانزیت بیش از ۴ میلیون دلار سوخت ازمرز خسروی

  • کد خبر : 3108
  • ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
ترانزیت بیش از ۴ میلیون دلار سوخت ازمرز خسروی

به گزارش” پاتاق نیوز “فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه این میزان سوخت با استفاده از ۳۶۶ دستگاه تانکر، حمل شد ارزش این میزان سوخت را  چهار میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۶۷ دلار بیان کرد .  مراد علی تاتاربا اشاره به راه اندازی ترانزیت سوخت برای نخستین باردر سال جاری از مرز خسروی گفت: راه اندازی سواپ در […]

به گزارش” پاتاق نیوز “فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه این میزان سوخت با استفاده از ۳۶۶ دستگاه تانکر، حمل شد ارزش این میزان سوخت را  چهار میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۶۷ دلار بیان کرد . 

مراد علی تاتاربا اشاره به راه اندازی ترانزیت سوخت برای نخستین باردر سال جاری از مرز خسروی گفت: راه اندازی سواپ در گمرک خسروی منجر به افزایش حجم مبادلات در این مرز شده

وی گفت : در این مدت با استفاده از سه هزار و ۵۵۰ دستگاه تانکر، ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۴۲۴ تن سوخت به ارزش ۵۴ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۵۹۹ دلار از مرز خسروی به کشورمان وارد شد.
فرماندار قصرشیرین تصریح کردهمچنین در مدت زمان یاد شده در مجموع سایر گمرکات کشور، ۳۰ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۲۳۸ دلار کالا به ارزش وزنی ۱۲۸ هزار و ۷۴۴ تن از طریق مرز خسروی به خارج از کشور صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزی ۶۹ درصد و از حیث وزنی ۴۸ درصد رشد داشته است.
فرماندار قصرشیرین اضافه کرد که از گمرک این شهرستان نیز در نیمه نخست امسال، ۴۹ میلیون و ۴۶ هزار و ۹۵۳ دلار کالا به ارزش وزنی ۱۲۲ هزار و ۲۲۲ تن به عراق صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزی ۱۸۰ درصد رشد داشته است.
تاتارعمده اقلام صادراتی را شامل گوجه فرنگی، سیب زمینی، میوه و تره بار و مصالح ساختمانی ذکر کرد.
وی ارزش دلاری کالا‌های ترانزیتی سایر گمرکات و گمرک خسروی را در ۶ ماه نخست امسال در مجموع ۷۹ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۹۱ دلار به ارزش ۲۵۰ هزار و ۹۹۶ تن اعلام کرد.
مرز رسمی پرویزخان روزانه شاهد حجم بالایی از ترانزیت کالا‌های صادراتی، تانکر‌های سوختی، تردد مسافران و گردشگران به اقلیم کردستان عراق است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3108
  • 312 بازدید

برچسب ها