• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

ترانزیت کالا به سوریه از طریق مرز خسروی در صورت بازگشایی

  • کد خبر : 6555
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
ترانزیت کالا به سوریه از طریق مرز خسروی در صورت بازگشایی

به گزارش پاتاق نیوز،  کیوان کاشفی اظهار داشت: تمام زیرساخت‌های لازم در مرز خسروی فراهم شده و زائران می‌توانند از نزدیکترین مرز رسمی کشور به عتبات عالیات سفر کنند. وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته به دلیل وجود ناامنی‌هایی در دیالی عراق، استان مجاور مرز خسروی، از این مرز به صورت محدود […]

به گزارش پاتاق نیوز،  کیوان کاشفی اظهار داشت: تمام زیرساخت‌های لازم در مرز خسروی فراهم شده و زائران می‌توانند از نزدیکترین مرز رسمی کشور به عتبات عالیات سفر کنند.

وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته به دلیل وجود ناامنی‌هایی در دیالی عراق، استان مجاور مرز خسروی، از این مرز به صورت محدود استفاده شد عنوان کرد: پیش‌بینی شده بخشی از ترانزیت کالا به سوریه در صورت بازگشایی از مرز خسروی انجام شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه از سال ۹۵ تا ۹۶ میزان صادرات از مرز خسروی ۸۰۰ میلیون دلار بوده است گفت: این میزان در دو سال اخیر به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: با بازگشایی این مرز و با توجه به ارتباطات اقتصادی با اتاق بازرگانی استان دیالی عراق و ایجاد رونق اقتصادی در این استان امکان یک میلیارد دلار صادرات از این مرز وجود دارد.

کاشفی گفت: با بازگشایی مرز خسروی شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل‌ذهاب که از نظر هتل و اقامت بسیار سرمایه‌گذاری شده است با رونق اقتصادی مواجه می‌شوند و از طرفی سبب رونق اقتصادی استان دیالی عراق نیز می‌شود‌.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6555
  • 258 بازدید

برچسب ها