• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

ترویج زایمان طبیعی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است

  • کد خبر : 10669
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
ترویج زایمان طبیعی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است

به گزارش پاتاق نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باید با ارایه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در خصوص ترویج زایمان طبیعی، آمار سزارین را در استان کاهش دهیم. دکتر بهمن روشنی روز دوشنبه در نشست ترویج زایمان طبیعی و راهکارهای کاهش آمار سزارین در استان افزود: امسال در بیمارستان های استان تعداد ۶ هزار […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باید با ارایه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در خصوص ترویج زایمان طبیعی، آمار سزارین را در استان کاهش دهیم.

دکتر بهمن روشنی روز دوشنبه در نشست ترویج زایمان طبیعی و راهکارهای کاهش آمار سزارین در استان افزود: امسال در بیمارستان های استان تعداد ۶ هزار و ۸۱ زایمان ثبت شده که از این تعداد سه هزار و ۱۹۱ زایمان طبیعی بوده است.

به گفته او، حدود ۴۷/۵۳ درصد کل زایمان ها در استان سزارین و  ۴۳/۷۷ درصد از سزارین های انجام شده نیز مربوط به زایمان نخست بوده است.

روشنی افزود: از سال ۱۹۸۵ جامعه بهداشتی بین المللی نرخ ایده آل برای سزارین را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه ترویج زایمان طبیعی طرح تحول سلامت در کشور برای ارتقای سلامت مادران و نوزادان در سال ۱۳۹۳ با بکارگیری اقداماتی نظیر بهینه سازی و توسعه بلوک زایمانی و ارایه خدمات رایگان زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی اجرایی شده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10669
  • 149 بازدید

برچسب ها