• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021

تشریح مهمترین فعالیت های امور پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۹

  • کد خبر : 16440
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
تشریح مهمترین فعالیت های امور پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۱۳۹۹
دکتر رضا همتی مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ارائه گزارشی به تشریح مهمترین فعالیت های این حوزه در سال ۱۳۹۹ پرداخت.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر همتی مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این خصوص بیان کرد: از مهمترین فعالیت های این حوزه در سال ۱۳۹۹ می توان در ابتدا به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دانشگاه با بیش از ۳۰ طرح تحقیقاتی و دعوت از دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت بازدید از این نمایشگاه در شهریور ۱۳۹۹ اشاره کرد که طی این بازدید، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تکمیل پروژه سوله فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه، چهار میلیارد تومان اعتبار را تخصیص داده و همچنین با تخصیص ۶ میلیارد ریال اعتبار به مرکز سرگرمی های فناورانه و بازی های خلاقانه شناختی دانشگاه موافقت نمود.

ایشان همچنین اضافه کرد: پیگیری مصوبات سفر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عقد قراردادهای مختلفی را جهت دریافت این تسهیلات در پی داشت.

دکتر همتی در ادامه در خصوص اقدامات این حوزه در هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، امسال نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری به صورت مجازی برگزار گردید که در همین راستا حوزه پژوهشی و فناوری دانشگاه با توجه به اقدامات فاخر پژوهشی و فناوری اعضای نخبه و جوان هیأت علمی دانشگاه و همچنین اهداف و برنامه های تبیین شده خود در این نمایشگاه شرکت نمود و در پی آن توانست در میان دیگر غرفه ها، عنوان غرفه برتر در زمینه فناوری و پژوهشی را بدست آورد.

ایشان در ادامه در خصوص اقدامات این حوزه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: مدیریت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در این راستا نیز اقدامات مهمی را انجام داده که از جمله می توان به حمایت از فعالیت های پژوهشی اساتید در جهت مبارزه با بیماری کرونا، شامل حمایت مالی از طرح های صنعتی تولید مواد و دستگاه های ضد عفونی کننده اشاره کرد.

مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه به یکی از اقدامات تاثیر گذار و مفید این حوزه در کشور اشاره کرد و در این راستا تصریح نمود: در سال ۱۳۹۹ مدیریت پژوهشی و فناوری دانشگاه توانسته است، چندین کارگاه داخلی، ملی و بین المللی را در زمینه آشنایی با Clarivate Analytics با حضور اساتیدی از دانشگاه های بزرگ کشور و همچنین دانشگاه های بین المللی به صورت مجازی برگزار کند که با توجه به نظرسنجی اساتید شرکت کننده، نتیجه خوب و تاثیر گزاری را در پی داشته است.

دکتر همتی در ادامه تشریح اقدامات مهم حوزه پژوهشی و فناوری دانشگاه به موارد دیگری از جمله اصلاح آیین نامه و شیوه نامه های موجود و تعریف مشوق های مناسب در جهت کیفی سازی فعالیت های پژوهشی، ارائه آمارهای پژوهشی مختلف و متنوع از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه جهت معرفی هرچه بیشتر دانشگاه در سطح استان و کشور و همچنین اصلاح سامانه های موجود جهت بهبود روندها و کاهش زمان انجام امور کاربران و انجام فعالیت های پژوهشی با دقت و کیفیت بیشتر اشاره نمود.

همچنین در ادامه نیز به تهیه و تدوین چارت های سازمانی حوزه پژوهش و فناوری با در نظر گرفتن جدیدترین استانداردهای موجود جهت معرفی فرآیند و تهیه فایل معرفی کامل مشخصات مجلات JCR برای اولین بار به شکل عمومی در کشور اشاره کرد.

دکتر همتی در ادامه ضمن اشاره به اینکه توسعه دانش و فناوری در کشور مستلزم سرمایه‌گذاری بر روی پژوهش و زیرساخت‌های آن می باشد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع این حوزه توانسته با پیگیری عقد قرارداد با صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران برتر کشور در راستای رونق زیرساخت‌های پژوهشی و فناوری اقدامات خوبی انجام بدهد.

مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی کرمانشاه، در پایان یادآور شد: پیگیری و دریافت بیش از ۳ میلیارد تومان جهت تجهیز آزمایشگاه مرکزی و خرید تجهیزات پژوهشی برای گروه های مختلف دانشگاه و به روز رسانی اکثر آزمایشگاه های دانشگاه با بودجه فوق از دیگر اقدامات این حوزه می باشد که به نوبه خود نقش به سزایی در پیشبرد اهداف والای آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه داشته است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16440
  • 150 بازدید