• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

تشکیل قرارگاه احضار و اعزام مشمولین غایب در کرمانشاه

  • کد خبر : 9136
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۵۵
تشکیل قرارگاه احضار و اعزام مشمولین غایب در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: با عملیاتی شدن این قرارگاه و با هدف تشدید برخورد با مشمولان غایب با صنوف و اداراتی که این مشمولین را به کارگیری کرده اند برخورد جدی خواهد شد. معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: با عملیاتی شدن این قرارگاه و با هدف تشدید برخورد با مشمولان غایب با صنوف و اداراتی که این مشمولین را به کارگیری کرده اند برخورد جدی خواهد شد.
معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه در این قرارگاه پلیس‌های رده‌های پیشگیری ناجا وارد عمل خواهند شد گفت: دیگر ادارات دولتی نیز ملزم به همکاری با قرارگاه احضار و اعزام شده اند.
علی اشرف نجفی افزود: مشمولین غایب متولد سال ۱۳۵۵ به بعد پیش از اینکه از طریق قرارگاه احضار و اعزام تعیین تکلیف شوند، باید نسبت به دریافت دفترچه آماده به خدمت اقدام کنند.
این مسئول عنوان کرد: در صورتی که مشمولان غایب خودمعرف باشند تمهیداتی برای آن‌ها اتخاذ می‌شود تا در محل زندگی خود خدمت کنند.
سرهنگ نجفی گفت: مشمولان غایبی که ۶ ماه اضافه خدمت سنواتی داشته باشند چنانچه به صورت خود معرف به خدمت سربازی اعزام شوند و در طول دوره خدمتی خود مرتکب غیبت نشوند با نظر مساعد برای بخشودگی به مراتب بالاتر معرفی خواهند شد.
وی بیان کرد: مشمولان غایبی که برای اعزام به خدمت اقدام نکنند در صورت مراجعه به ارگان‌های دولتی یا کلانتری شناسایی خواهند شد و از طریق مراجع قضایی برای اعزام به خدمت سربازی معرفی خواهند شد.
معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: برابر ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه محدودیت‌هایی از جمله محدودیت اجتماعی، دریافت تسهیلات و کاندیداتوری برای مشمولان غایب اعمال می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: برابر ماده ۶۳ مکرر قانون نظام وظیفه در خصوص برخورد با اصناف و ادارات متخلف در صورت به کارگیری مشمولان غایب در مرحله نخست از طریق مراجع قضایی ۱۰ میلیون تومان جریمه خواهند شد و در مراحل دوم و سوم نیز جریمه‌های بیشتری برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.
وی عنوان کرد: همچنین غیبت مشمولان غایب متأهل به ازای هر فرزند سه ماه بخشیده خواهند شد و در محل زندگی خود مشغول خدمت می‌شود و در طول هفته می‌توانند یک تا دو روز به منزل بروند.
سرهنگ نجفی گفت: تمام مشمولانی که در ۱۹ آذر دفترچه اعزام به خدمت دارند، روز اعزام به معاونت وظیفه عمومی به آدرس فرهنگیان فاز ۱ مراجعه کنند تا به مراکز آموزشی اعزام شوند.
وی خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی ۰۹۶۴۸۰ و سامانه پیامکی۱۱۰۲۰۶۰۱۰ به منظور ارائه خدمات مشاوره به مشمولان وظیفه فعال است.
معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: دانشجویان پسری که بهمن ماه وارد دانشگاه خواهند شد در صورتی که کارت پایان خدمت ندارند مراحل معافیت تحصیلی را از طریق آموزش دانشگاه پیگیری کنند، زیرا در صورتی که بدون صدور برگه معافیت مشغول خدمت شوند، دوره تحصیل آن‌ها غیبت محسوب خواهد شد، بنابراین تا حصول نتیجه، پیگیری لازم را به عمل آورند.
این مسئول بیان داشت: برابر قانون نظام وظیفه تمام دانش‌آموزان تا سن بیست سالگی می‌توانند نسبت به ادامه تحصیل در مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری اقدام کنند، اما افرادی که پس از سن ۲۰ سالگی فارغ التحصیل خواهد شد حق ادامه تحصیل در دانشگاه را بدون طی خدمت سربازی نخواهند داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9136
  • 285 بازدید

برچسب ها