• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

تشکیل کمیته نظارت قضایی بر اقدامات مقابله با ویروس کرونا در کرمانشاه

  • کد خبر : 10013
  • ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
تشکیل کمیته نظارت قضایی بر اقدامات مقابله با ویروس کرونا در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از تشکیل کمیته نظارت قضایی بر اقدامات مقابله با ویروس کرونا در کرمانشاه خبر داد. محمدحسین صادقی بر لزوم کنترل ورودی‌های شهر کرمانشاه توسط نیرو‌های انتظامی بهداشتی مبنی بر جلوگیری از ورود افراد غیر بومی تا اطلاع ثانوی تأکید کرد.وی پرهیز از هر گونه اجتماع در مکان‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از تشکیل کمیته نظارت قضایی بر اقدامات مقابله با ویروس کرونا در کرمانشاه خبر داد.

محمدحسین صادقی بر لزوم کنترل ورودی‌های شهر کرمانشاه توسط نیرو‌های انتظامی بهداشتی مبنی بر جلوگیری از ورود افراد غیر بومی تا اطلاع ثانوی تأکید کرد.
وی پرهیز از هر گونه اجتماع در مکان‌های مختلف را ضروری دانست و گفت: هر گونه برگزاری مراسم در مساجد، تالار‌ها، اماکن ورزشی، محیط‌های آموزشی، قلیان سرا‌ها، کافی شاپ‌ها و سایر فضا‌های مشابه ممنوع است و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
دادستان کرمانشاه ممانعت از جمع آوری زباله‌ها توسط افراد را از دیگر اقدامات ضروری دانست و با تاکید به دستگاه‌های موظف در این زمینه، جلوگیری از پر شدن مخازن زباله‌ها و گند زدایی مستمر را یکی دیگر از اقدامات لازم در این زمینه دانست.
صادقی یکی از گروه‌های پر خطر را معتادین متجاهر، افراد بی خانمان و کودکان‌کار دانست که بایستی در این خصوص تدابیر لازم از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و شهرداری کرمانشاه انجام گیرد.
وی برگزاری هر گونه مراسم متناسب با ایام پایانی سال نظیر جمعه آخر سال، بازار‌های روزانه و هفتگی را ممنوع اعلام کرد و از مردم خواست یاد اموات را بدون مراجعه حضوری به آرامستان‌ها بجا بیاورند.
دادستان کرمانشاه همچنین برگزاری رسومی که ممکن است به شیوع این بیماری بیفزاید نظیر دادن اسکناس بعنوان عیدی را خطرناک توصیف کرد و شهروندان را به جایگزین کردن یا به زمان مناسب موکول کردن آن دعوت کرد.
صادقی حق سلامت را یکی از بنیادی‌ترین حقوق شهروندان دانست و تاکید کرد هر دستگاهی با کوتاهی در انجام وظایف محوله یا اشخاصی با اعمال خود نظیر احتکار، گرانفروشی مواد بهداشتی، عدم رعایت موازین بهداشتی این حق را به مخاطره بیندازند واکنش جدی و بدون مسامحه دستگاه قضایی را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: در این زمینه تمامی شهروندان می‌توانند گزارش ها‌ی خود را به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ارسال کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10013
  • 191 بازدید

برچسب ها