• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

تصمیم‌گیری برای اربعین امسال به وضعیت بیماری کرونا بستگی دارد

  • کد خبر : 10955
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
تصمیم‌گیری برای اربعین امسال به وضعیت بیماری کرونا بستگی دارد

به گزارش پاتاق نیوز ، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم‌گیری برای برگزاری اربعین امسال بستگی به وضعیت کرونا دارد و در این رابطه تابع ستاد کرونا و همچنین تصمیم دولت عراق هستیم. شهریار حیدری روز پنجشنبه افزود: با اتمام اربعین سال ۹۸ بلافاصله برای اربعین امسال ۱۳ کمیته تشکیل و […]

به گزارش پاتاق نیوز ، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم‌گیری برای برگزاری اربعین امسال بستگی به وضعیت کرونا دارد و در این رابطه تابع ستاد کرونا و همچنین تصمیم دولت عراق هستیم.

شهریار حیدری روز پنجشنبه افزود: با اتمام اربعین سال ۹۸ بلافاصله برای اربعین امسال ۱۳ کمیته تشکیل و ستاد مرکزی اربعین نیز فعال شد تا برنامه ریزی لازم برای اربعین امسال انجام شود.

وی اظهار داشت: البته امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا وضعیت متفاوت است و تاکنون عراق آمادگی برای پذیرش زائران ایرانی در اربعین را ندارد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید ببینیم وضعیت کرونا به چه شکل خواهد شد و تصمیم ۲ دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق برای برگزاری اربعین چگونه است.

حیدری گفت: امید است که با کنترل وضعیت کرونا بتوانیم شاهد تردد زایران برای ایام اربعین امسال باشیم.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: مرز رسمی خسروی از آماده ترین و بهترین و کاملترین مرزها برای تردد مسافر و زایران به عتبات عالیات و همچنین ترانزیت است.

وی ادامه داد: امروز هم با حضورحمید زادبوم معاون وزیر صمت و  رییس سازمان توسعه تجارت ایران بررسی لازم از مرزهای خسروی و پرویزخان برای استفاده بیشتر از ظرفیت این سازمان برای کمک به مرزها انجام می شود.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.  

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.  

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10955
  • 140 بازدید

برچسب ها