• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021

تعطیلی برخی ادارات کرمانشاه

  • کد خبر : 5700
  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
تعطیلی برخی ادارات کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز ، چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه در سال ۹۸ صبح امروز شنبه با حضور استاندار کرمانشاه و مدیران استانی برگزار شد. هوشنگ بازوند در این جلسه اظهار داشت: سیل یک پدیده‌ی بسیار قدرتمند است که تنها می‌توان آن را مدیریت کرد تا خسارات کمتری به بار آورد. وی افزود: تجربه […]

به گزارش پاتاق نیوز ، چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه در سال ۹۸ صبح امروز شنبه با حضور استاندار کرمانشاه و مدیران استانی برگزار شد.

هوشنگ بازوند در این جلسه اظهار داشت: سیل یک پدیده‌ی بسیار قدرتمند است که تنها می‌توان آن را مدیریت کرد تا خسارات کمتری به بار آورد.

وی افزود: تجربه سیلاب‌های ۸ روز گذشته و تلفات و خسارت‌های جدی ناشی از آن نشان داده که باید موضوع سیل احتمالی را بسیار جدی گرفت و مردم و مسئولین در طول فعالیت سامانه بارشی جدید در آمادگی و هوشیاری کامل باشند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: طبق اطلاعات ارائه شده از سوی هواشناسی در طی ۲۴ ساعت شاهد بارشی به اندازه یک فصل خواهیم بود و احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه بسیار بسیار محتمل است.

وی تصریح کرد: اطلاع رسانی بسیار خوبی در زمینه‌ای خطرات احتمالی سامانه بارشی جدید صورت گرفته است که از زحمات رسانه‌ها تشکر می‌کنم.

بازوند عنوان کرد: در خروجی رودخانه تنگ کنشت یک لایروبی بسیار خوبی توسط شهرداری صورت گرفته است و امیدواریم بتواند ۵ تا ۶ مترمکعب در ثانیه سیلاب را عبور دهد.

وی با بیان اینکه تمام نقاط خطرآفرین در مسیر آبشوران از فردا صبح یکشنبه توسط شهرداری بسته شود، گفت: برای امدادرسانی در شب نیازمند نورافکن‌های بزرگ هستیم که باید توسط هلال احمر تهیه شود.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: ادارات دادگستری، ثبت اسناد، بنیاد شهید و دیوان محاسبات به دلیل خطر آبگرفتگی، از فردا صبح یکشنبه تعطیل شوند.

وی با تاکید بر لزوم راه‌اندازی شبکه پیام رسان برای شهروندان هر شهرستان ادامه داد: اگر خطری متوجه بازارچه سومار است این بازارچه به طور کامل در طول فعالیت سامانه تعطیل شود.

بازوند با اشاره به اینکه دهیار باید به عنوان مدیر بحران روستای خود وارد عمل شوند، اظهار داشت: ستاد حوادث مسئول رسمی اطلاع رسانی دقیق تمامی جوانب این سامانه بارشی است و بقیه اطلاع رسانی‌ها باید با هماهنگی این مجموعه باشد.

وی در پایان بر مدیریت رهاسازی آب سدها باید به شکل منظم تاکید کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5700
  • 302 بازدید

برچسب ها