• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

تفاهم نامه تاریخی شهرداری و دانشگاه رازی امضاء شد

  • کد خبر : 12418
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
تفاهم نامه تاریخی شهرداری و دانشگاه رازی امضاء شد

به گزارش پاتاق نیوز، تفاهم نامه‌ای تاریخی، فرهنگی و اجتماعی بین شهرداری کرمانشاه و گروه تاریخ دانشگاه رازی کرمانشاه منعقد شد. این تفاهم نامه همکاری مشترک درحوزه مطالعات تاریخ، فرهنگی و اجتماعی به ویژه در زمینه تحقیقات تاریخی، تاریخ نهادها، موسسات مدنی و شهری، اسناد ومدارک تاریخی وهویت شهری به منظور پیشبرد فرهنگ و تمدن ایرانی -اسلامی.  […]

به گزارش پاتاق نیوز، تفاهم نامه‌ای تاریخی، فرهنگی و اجتماعی بین شهرداری کرمانشاه و گروه تاریخ دانشگاه رازی کرمانشاه منعقد شد.

این تفاهم نامه همکاری مشترک درحوزه مطالعات تاریخ، فرهنگی و اجتماعی به ویژه در زمینه تحقیقات تاریخی، تاریخ نهادها، موسسات مدنی و شهری، اسناد ومدارک تاریخی وهویت شهری به منظور پیشبرد فرهنگ و تمدن ایرانی -اسلامی. 

عبدالمالکی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری استان گفت:بایگانی اسنادی که ارزش تاریخی دارند نشانگر هویت و گذشته پربار یک منطقه است و ساماندهی این اسناد تاریخی از اولویت‌های این تفاهم نامه است. مقدمات ایجاد مرکز مطالعات تاریخی در شهر کرمانشاه امروز درفرهنگسرای گل نرگس افتتاح شد.

در این مرکز ضمن ساماندهی، گردآوری و داده پردازی مقدماتی، تاریخ بلدی در واقع اسناد و مدارک هویتی شهر کرمانشاه ساماندهی شود و به بهترین شکل ممکن در اختیار نمایندگان و محققان قرار می‌گیرد.

 طلوعی شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه کرمانشاه شهری تاریخی با قدمت ۱۳هزارساله است و باید تاریخ آنرا حفظ کنیم گفت:قصد داریم در هر محله  افرادی را به عنوان دبیر شورای محله انتخاب کنیم که بتوانند ما را در راستای حل مشکلات محلات یاری رسانند و با تلفیقی از نگاه مردم و نگاه مدیریتی مشکلات را حل وفصل کنیم

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه شهر کرمانشاه شهری زنده و فعال است افزود:  همه همکاران من در حوزه شهرداری به فکر آبادانی و سازندگی شهر هستند و ساماندهی محلات حاشیه نشین را به طور جدی در دستور کار داریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12418
  • 95 بازدید

برچسب ها