• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

تقبل ۵۰ درصد اعتبار پروژه‌های درمانی مناطق زلزله‌زده توسط خیرین

  • کد خبر : 2958
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
تقبل ۵۰ درصد اعتبار پروژه‌های درمانی مناطق زلزله‌زده توسط خیرین

به گزارش” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند امروز یکشنبه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و مبلغین و روحانیون مستقر و هجرت استان کرمانشاه که با حضور حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حکومت ما یک حکومت اسلامی است و باورهای دینی مردم و روحانیت اصیل […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ هوشنگ بازوند امروز یکشنبه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و مبلغین و روحانیون مستقر و هجرت استان کرمانشاه که با حضور حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حکومت ما یک حکومت اسلامی است و باورهای دینی مردم و روحانیت اصیل داشته‌ها و سرمایه‌های عظیم این حکومت اسلامی است.

وی افزود: برای اینکه جامعه مسیر خود را به درستی طی کند و دچار انحراف نشود ضرورت دارد روحانیت معظم با راهنمایی خود و جهت دهی درست مردم را نسبت به حکومت اسلامی امیدوار نگه دارند کما اینکه طی این ۴۰ سال این نقش را به درستی ایفا کرده‌اند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: امروز که یک جنگ اقتصادی تمام عیار بر علیه نظام جمهوری اسلامی توسط دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکا صورت گرفته و این جنگ اقتصادی را با یک جنگ رسانه‌ای و روحی و روانی پشتیبانی می‌کنند شاید تنها راه عبور از آن وحود یک انسجام ملی است که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

بازوند گفت: بدون تردید همانند سنوات گذشته محور انسجام و وحدت بین اقوام مختلف روحانیت است.

وی ادامه داد: تقویت ارتباط میان روحانیت و مسئولان کشور یکی از اهدافی بود که همواره مورد تاکید امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به خدمات شایسته مردم و مسئولین و حضور مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و روسای ۳ قوه در حادثه زلزله کرد و افزود: حضور این مسئولین و کمکهای سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و همه مردم نشان از انسجام ملی بود که تواتست در امداد و نجات رکورد بی سابقه ای را به جا بگذارد.

وی اظهار داشت: ️تجربه وحدت بی نظیر همه ارکان کشور و استان در خدمات رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده نشان داد؛ توسعه جهشی استان کرمانشاه با همین وحدت دست یافتنی است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: در این زلزله ۷۸ مدرسه تخریب شد که خیرین در مجموع ساخت ۱۵۶ مدرسه را تعهد کردند، همچنین ۲۳۶ پروژه درمانی و بهداشتی تخریب شد که ۵۰ درصد اعتبار بازسازی آنرا خیرین تقبل کردند و مابقی هم دولت پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه زلزله به ۳۱۸ مسجد در مناطق زلزله زده خسارت وارد کرد، گفت: از این تعداد ۹۲ مسجد به طور ۱۰۰ درصد تخریب و ۲۲۶ مسجد هم نیازمند بازسازی و تعمیرات است.

بازوند خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانه در روستاها تکمیل و تحویل داده می شود و همچنین تاکنون کار تعمیرات ۵۶ هزار خانه به پایان رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2958
  • 259 بازدید

برچسب ها