• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

تله‌کابین، در ثبت جهانی طاق‌بستان هیچ مشکلی پیش نمی‌آورد

  • کد خبر : 11050
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
تله‌کابین، در ثبت جهانی طاق‌بستان هیچ مشکلی پیش نمی‌آورد

به گزارش پاتاق نیوز ،  رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه گفت: طرح تله‌کابین در خارج از حریم طاق‌بستان قرار گرفته و هیچگونه مشکلی را برای ثبت جهانی آثار تاریخی به وجود نمی‌آورد.  وحید شامبیاتی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تله‌کابن کرمانشاه، اظهار داشت: بحث احداث تله‌کابین […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه گفت: طرح تله‌کابین در خارج از حریم طاق‌بستان قرار گرفته و هیچگونه مشکلی را برای ثبت جهانی آثار تاریخی به وجود نمی‌آورد.

 وحید شامبیاتی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تله‌کابن کرمانشاه، اظهار داشت: بحث احداث تله‌کابین نزدیک به دو دهه است که عملیات اجرایی آن شروع شده که در سنوات قبل عملیات احداث پایه‌ها براساس مجوزهایی که سازمان میراث فرهنگی داده بود شروع شده بود.

وی ادامه داد: مجوز اولیه سازمان میراث فرهنگی کشور در راستای احداث تله‌کابین با این شرط بود که اگر تله‌کابین در بحث ثبت جهانی اثر تاریخی طاق‌بستان مشکلی ایجاد کند باید این هزینه‌ها جمع‌آوری شود.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در سال ۹۷ با توجه به دغدغه‌ای که خود مدیریت شهری در خصوص ثبت آثار تاریخی داشت مشاوری گرفته شد و جانمایی طرح با توجه به اینکه طرح اولیه در حریم طاق‌بستان بود، تغییر پیدا کرد.

وی گفت: در راستای همین، طرح را از حریم طاق‌بستان خارج کردیم به طوریکه تله‌کابین و در خارج از حریم طاق‌بستان قرار گرفته تا هیچگونه مشکلی را برای ثبت آثار تاریخی به وجود نیاورد.

شامبیاتی با بیان اینکه طرح یک کیلومتر با خود آثار طاق‌بستان فاصله دارد، گفت: طرح در دو سایت ابتدایی و انتهایی جانمایی شده که سایت ابتدای تقریبا دو هکتار مساحت ایستگاه پایین است و ایستگاه بالا که معروف به دشت کاهو حدود ۳۰ هکتار است که تمام عملیات سازگار با طبیعت و بدون هیچ دخل و تصرفی در آن انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: همان دغدغه‌های که بحث فعالان محیط زیست و میراث فرهنگی در خصو این طرح دارند ما نیز را در سیستم مدیریت شهری داریم  و رعایت می‌کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11050
  • 111 بازدید

برچسب ها