• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

تله‌کابین کرمانشاه سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 13126
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
تله‌کابین کرمانشاه سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پاتاق نیوز، سرمایه‌گذار پروژه تله کابین کرمانشاه با اشاره به پیشرفت ۲۶ درصدی تله‌کابین این شهر، گفت: پروژه تله کابین کرمانشاه سال ۱۴۰۲ به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد. هادی کرمی امروز در بازدید خبرنگاران از پروژه تله‌کابین کرمانشاه، اظهار داشت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ در حوزه  زیرساختی جذب گردشگر […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرمایه‌گذار پروژه تله کابین کرمانشاه با اشاره به پیشرفت ۲۶ درصدی تله‌کابین این شهر، گفت: پروژه تله کابین کرمانشاه سال ۱۴۰۲ به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

هادی کرمی امروز در بازدید خبرنگاران از پروژه تله‌کابین کرمانشاه، اظهار داشت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ در حوزه  زیرساختی جذب گردشگر به استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برای احداث پروژه از سازمان‌های ذی‌ربط در تهران مجوز گرفته شده و هیچگونه مخدوشی در آثار باستانی طاق‌بستان ندارد، اما در شهر کرمانشاه مدیریت طاق‌بستان مخالفت می‌کند.

سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین کرمانشاه بودجه اختصاص داده شده زمان عقد قرارداد این پروژه را ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علی‌رغم مشکلات اقتصادی اخیر کشور در خصوص بودجه مشکلی نداریم و با جدیت ادامه می‌دهیم تا سال ۱۴۰۲ که زمان تعیین شده است بتوانیم کار را به اتمام برسانیم.

کرمی افزود: در مجموع پروژه تله‌کابین کرمانشاه ۲۱ دکل دارد که ۲ دکلی که در خود سایت است طی هفته جاری نصب می‌شود و روز گذشته هم دکل‌های چهار و پنج نصب شده و مشکلات اتصال برق دکل‌های ۲ و سه نیز رفع شده و در مجموع می‌توان گفت پروژه ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره با به کارگیری نیروهای نخبه شهرستان در این پروژه، خاطرنشان کرد: توافقاتی با دانشگاه رازی در راستای استفاده از نخبگان استان در کنار خودمان شده، اما تا کنون مکتوب نشده است.

کرمی طول مسیر پروژه را یک‌هزار و ۴۳۲ متر و ارتفاع ایستگاه بالا و پایین را ۴۵۷ متر اعلام کرد و افزود: تله‌کابین یک پل فولادی است که پایین را به بالا متصل می‌کند پس باید قسمت پایین نسبت به بالا تفاوت‌های بصری زیبایی داشته باشد و امکانات اولیه برای استفاده تمامی سن‌ها در نظر گرفته شود.

وی گفت: در بحث سیما و منظر پروژه تله‌کابین، ۳۰ درجه در پشت طاق ساسانی هستیم و به هیچ عنوان در سیما و منظر طاق ساسانی و یا حریم میراث نیستیم.

این سرمایه‌گذار تصریح کرد: راه دسترسی زمینی برای دسترسی به امکانات بالادست از جمله رستوران، کافی‌شاپ، امکانات تفریحی، ورزشی اقامت شبانه کوهنوردی نگذاشته‌ایم که به زیبایی کوه طاق‌بستان و فضای سبز موجود آسیبی وارد نشود، در این راستا با تله‌کابین به امکانات مذکور دسترسی پیدا می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی وارده به فضاهای سبز برای احداث دکل شماره هشت در بالا از هلی‌برد استفاده می‌کنیم.

کرمی افزود: فضاهای تفریحی قابل توجهی در مجاورت ایستگاه شماره یک که همان ایستگاه آغازین است در نظر گرفته‌ایم  و در دشت شاهو ساخت و سازی نخواهیم داشت، اما در اطراف دشت شاهو  امکاناتی از قبیل اورژانس، رصدخانه، کمپ گونه‌های جانوری، رستوران،کافی‌شاپ و سایر امکانات تفریحی خواهیم داشت.

سرمایه‌گذار پروژه تله‌کابین کرمانشاه در پایان، افزود: افرادی هستند که بیان می‌کنند قرارداد با سرمایه‌گذار مانند قرارداد ترکمنچای است، لازم می‌دانم در پاسخ به این افراد بگوییم ما از همین آب و خاک خود استان کرمانشاه هستیم و در فراخوان عمومی و قانونی شرکت کرده‌ایم اما تمام این صحبت‌ها خللی در عزم ما نخواهد داشت، چرا که هرچقدر برای استان و مردمان کرمانشاهی تلاش کنیم ارزشمند است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13126
  • 125 بازدید

برچسب ها