• امروز : سه شنبه - ۷ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 13 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Tuesday - 26 January - 2021

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا پایان خردادماه

  • کد خبر : 10249
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۱۷
تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا پایان خردادماه

به گزارش پاتاق نیوز، اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت که تاریخ اعتبار آن‌ها منقضی شده تا پایان خردادماه تمدید شد و فعلا نیازی به تمدید اعتبار این دفترچه‌ها نیست. کیومرث مظفری مدیر کل بیمه سلامت کرمانشاه با تاکید بر اینکه در این روزها نیاز است پروتکلهای بهداشتی برای مهار بیماری کرونا بیشتر رعایت شود گفت: تمام دفترچه‌هایی […]

به گزارش پاتاق نیوز، اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت که تاریخ اعتبار آن‌ها منقضی شده تا پایان خردادماه تمدید شد و فعلا نیازی به تمدید اعتبار این دفترچه‌ها نیست.

کیومرث مظفری مدیر کل بیمه سلامت کرمانشاه با تاکید بر اینکه در این روزها نیاز است پروتکلهای بهداشتی برای مهار بیماری کرونا بیشتر رعایت شود گفت: تمام دفترچه‌هایی که اعتبار آن‌ها از تاریخ یکم اسفندماه سال ۹۸ به اتمام رسیده است و دارای برگه سفید هستند (غیر از صندوق ایرانیان) تا تاریخ ۳۱ خردادماه سال ۹۹ اعتبار داشته و ارائه خدمت در مراکز و مؤسسات درمانی طرف قرارداد بلامانع است.
او افزود: بنابراین، تمام دفترچه‌های بیمه شدگان، به جزء دفترچه‌های بیمه ایرانیان، اگر دارای برگه سفید هستند و تاریخ اعتبار آن‌ها به اتمام رسیده است، تا پایان خردادماه سال جاری تمدید شده و این موضوع به مراکز درمانی استان ابلاغ شده است؛ بیمه شدگان از این بابت نگرانی نداشته باشند.
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه تعداد مراجعه کنندگان این سازمان به مراکز درمانی اعم از بیماران سرپایی و بستری را ۴میلیون و ۵۰۰ هزار بار عنوان کرد و گفت: به طور میانگین ۱۶ هزار نفر در طول سال ۹۸ به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی همچنین تعداد افراد مراجعه کننده به دفاتر پیشخوان را ۷۸۲ هزار بار عنوان کرد و افزود: در سال ۹۸، ۲ هزار و ۸۰۰ نفر به ۳۳ دفتر پیشخوان مراجعه کرده‌اند.
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه میانگین هزینه روزانه افراد بیمه شده را یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیک با هدف حذف دفترچه‌ها و کاهش هزینه‌های القایی و کاهش آلودگی در استفاده از کاغذ در ۷ شهرستان اجرایی شده و در ۴ شهرستان گیلانغرب، سرپل ذهاب، قصرشیرین و دالاهوهم از هفته پیش استارت خورد و در مرداد ماه تامین خواهیم کرد که عملا در کل شهرستان‌ها نسخه‌نویسی الکترونیک تعامل برقرار خواهد شد و با انجمن پزشکان و داروسازان هم جلساتی در کرمانشاه برگزار شده که قرار است تا پایان آذرماه نسخه نویسی الکترونیک را ابتدا با ثبت سامانه استحقاق سنجی و تحویل نسخه و دارو را به انجام برسانیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10249
  • منبع : پاتاق نیوز
  • 123 بازدید

برچسب ها

نوشته های مشابه