• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022

توزیع واکسن آنفلوانزا در روزهای نخستین پاییز

  • کد خبر : 11605
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
توزیع واکسن آنفلوانزا در روزهای نخستین پاییز

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از خبرگزاری مهر ، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از توزیع ۲۵۰ هزار دوز واکسن آنفولانزا از ابتدای پاییز در استان کرمانشاه خبر داد. قباد محمدی اظهار کرد: سال جاری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و آنفولانزا در فصل پاییز نگرانی مردم بیشتر می‌شود و تقاضای واکسن نیز افزایش می‌یابد و […]

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از خبرگزاری مهر ، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از توزیع ۲۵۰ هزار دوز واکسن آنفولانزا از ابتدای پاییز در استان کرمانشاه خبر داد.

قباد محمدی اظهار کرد: سال جاری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و آنفولانزا در فصل پاییز نگرانی مردم بیشتر می‌شود و تقاضای واکسن نیز افزایش می‌یابد و تلاش‌ها بر این است فشار از روی مردم برداشته شود.

وی افزود: بر همین اساس معاونت غذا و دارو اقدام به واردات ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفولانزا از کشورهای هلند و روسیه کرده که این مقدار سه برابر سال گذشته است که بخشی به کشور وارد شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و بهترین زمان برای تزریق واکسن اواخر شهریور و اوایل مهر ماه است.

محمدی بیان کرد: در داخل کشور تلاش‌هایی برای تولید واکسن انجام شده که ممکن است تا آبان ماه واکسن داخلی آماده شود و در صورت تولید توصیه می‌شود مردم از واکسن داخلی استفاده کنند زیرا این واکسن با توجه به بیماری‌های داخل کشور تهیه شده است.

وی با بیان اینکه مردم برای تهیه واکسن عجله نکنند، گفت: واکسن آنفلانزا برای بیماران پرخطر زمینه‌ای، بیماران قلبی، پیوند عضو، کودکان زیر ۱۰ سال (زیر ۶ ماه ممنوع)، زنان باردار، افراد بالای ۶۰ سال و افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است یا به علت مصرف دارو تضعیف شده ضروری است.

محمدی با اشاره به اینکه سهمیه استان کرمانشاه ۲۵۰ هزار دوز واکسن است، گفت: واکسن آنفولانزا از طریق داروخانه‌های خصوصی و در سامانه‌ای که برای جلوگیری از مشکلات پیش بینی شده، آماده شده صورت خواهد گرفت و واکسن مورد نیاز کادر درمان و بیماری‌های خاص به صورت جداگانه تأمین خواهد شد.

وی در مورد نحوه توزیع واکسن تصریح کرد: واکسن آنفلانزا در ۲ مرحله توزیع خواهد شد که مرحله اول آن از ۱۰ روز آینده آغاز خواهد شد و در فاز اول افراد بالای ۶۰ سال و کودکان زیر ۱۰ سال از طریق کارت ملی واکسن را دریافت می‌کنند؛ و در فاز دوم توزیع واکسن آنفلانزا به‌صورت آزاد خواهد بود.

محمدی از مردم خواست برای دریافت واکسن آنفلوانزا عجله نکنند و اجازه بدهند افراد نیازمند به دارو ابتدا استفاده کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11605
  • 119 بازدید

برچسب ها