• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبرداد:

توزیع واکسن آنفوآنزا ویژه کودکان زیر ۵ سال در کرمانشاه

  • کد خبر : 14621
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
توزیع واکسن آنفوآنزا ویژه کودکان زیر ۵ سال در کرمانشاه
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از توزیع ۲هزار و ۴۰۰ عدد واکسن آنفلوآنزا طی هفته آینده خبر داد و گفت: این واکسن‌ها برای کودکان زیر پنج سال دارای بیماری‌ زمینه‌ای، است.

به گزارش پاتاق نیوز، قباد محمدی با بیان اینکه داروی بیماران کرونایی بستری به طور کامل در بیمارستان‌ها موجود است، اظهار داشت: برای تامین داروی بیماران بستری مشکلی نداریم، اما تجویزی در داروخانه نداریم و مستقیما در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: داروی تجویز شده برای بیماران سرپایی جدا از داروی تجویز شده برای بیماران بستری است، بنابراین مردم به دنبال داروهای کرونایی در داروخانه‌ها نباشند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از وجود «رمدسیویر»، دارویی ضد ویروسی به به اندازه کافی در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر به اندازه استفاده یک هفته این دارو را ذخیره داریم.

وی اضافه کرد: از مورخه ۱۵ آبان‌ماه دیگر توزیعی از رمدسیویر در معاونت غذا و دارو نداشتیم و مستقیما در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌دهیم.

محمدی ادامه داد: داروی رمدسیویر برای بیماران بستری کرونایی تجویز می‌شود که در آبان‌ماه با افزایش تعداد موارد بستری روزانه تا حدود ۶۰۰ عدد توزیع می‌شد، اما خوشبختانه هم‌اکنون با اعمال محدودیت‌ها و کاهش مراجعات و آمار بستری‌ها روزانه ۲۵۰ عدد از آن را بین مراکز درمانی توزیع می‌کنیم.

وی قیمت هر عدد از داروی رمدسیویر را ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این دارو طبق دستور وزارت بهداشت تحت حمایت بیمه قرار گرفته که سازمان‌های بیمه‌گر ۹۰ درصد آن را پرداخت و ۱۰ درصد باقی‌مانده را بیمار متقبل می‌شود.

محمدی در ادامه از پزشکان متخصص خواست، داروهایی بیماری بستری کرونایی را برای بیماران سرپایی تجویز نکنند چون در داروخانه موجود نیست و سبب سرگردانی بیمار و پناه بردن به بازار آزاد می‌شود که اصلا داروهای خارج از داروخانه و بیمارستان‌ها مورد تایید ما نیست و قاچاق و تقلبی محسوب می‌شود.

وی اشاره‌ای نیز به واکسن آنفوآنزا داشت و گفت: تاکنون ۳۳ هزار دز واکسن ‌آنفلوآنزا در استان به صورت رایگان در اختیار کادر بیمارستانی، مادران باردار و افراد دارای بیمار زمینه‌ای قرار گرفته است.

محمدی از توزیع ۲هزار و ۴۰۰ عدد واکسن آنفلوآنزا طی هفته آینده با قیمت هر عدد ۱۲۰ هزار تومان خبر داد و گفت: این واکسن‌ها برای کودکان زیر پنج سال دارای بیماری‌ زمینه‌ای، است که در خصوص توزیع آن اطلاع‌رسانی خواهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14621
  • 799 بازدید