• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
معاون شبکه ی مخابرات منطقه کرمانشاه خبرداد:

توسعه زیرساختهای مخابراتی دراستان کرمانشاه

  • کد خبر : 15574
  • ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
توسعه زیرساختهای مخابراتی دراستان کرمانشاه
حمیدرضاامیری، معاون شبکه ی مخابرات منطقه کرمانشاه با اعلام این خبر، از جزئیات خدمات فنی و مخابراتی از جمله راه اندازی و توسعه 7 کافونوری و 15 مینی کافو در سطح استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، معاونت شبکه مخابرات منطقه کرمانشاه، به نقش تاثیرگذاراین اقدام فنی درارائه خدمات کمی وکیفی بیشتر به مشترکین اشاره کرد وافزود:مشترکان مخابرات می‌توانند با استفاده از ظرفیت کافو نوری، از پهنای باند به مراتب بالاتر و همچنین ارتباط با کیفیت بهتری نسبت به کافوی مسی بهره مند شوندوخاطرنشان کرد،در حال حاضر مشترکان مخابرات استان کرمانشاه از سرویس های مختلفی از جمله اینترنت و اینترانت اختصاصی، تلفن ثابت، PTP ، PTMP و MPLS و سرویس FTTH برروی بستر فیبر نوری استفاده می‌کنند.

معاون شبکه مخابرات منطقه کرمانشاه دربخش دیگری ازاین گفتگو افزود: تجهیزات کافوی نوری در شهرستانهای صحنه، اسلام آباد غرب، روستای چشمه سفید و در سطح شهرستان کرمانشاه در محدوده مراکز مخابراتی فجر و بعثت در حال توسعه، راه اندازی و بهره برداری می باشد .

حمیدرضا امیری یادآور شد: فیبرنوری دارای ویژگیهایی ازجمله کیفیت و پهنای باند بالا، قابلیت اطمینان و ایمنی، مقاومت بالاتر در برابر رطوبت و انعطاف‌ پذیری است که به همین دلیل طول زمان بهره‌برداری و استفاده از آنها نسبت به سیم‌های مسی بسیاربیشتر است.

وی با اشاره به فراهم ساختن شرایط برای توسعه شبکه کابل در شهرستانهای روانسر و هرسین و همچنین توسعه FTTH در شهرک صنعتی بیستون گفت: تمامی تلاش ما در حوزه ی شبکه مخابرات،فراهم آوردن امکان ارتباطی پرسرعت و با کیفیت با مناسب ترین قیمت وبهره مندشدن مشترکین عزیز در کمترین زمان ممکن است .

امیری همچنین از آغاز واگذاری فیبرخانگی به روستای دوریسان پاوه خبر داد و تاکید کرد، با توجه به توریستی بودن و وجود نقاط گردشگری در منطقه اورامانات و شهرستان پاوه و همچنین امکان ثبت جهانی این منطقه زیبا و توریستی،مخابرات منطقه کرمانشاه نگاه ویژه ای برای ارتقا ارتباط اینترنت ،تلفن ثابت و تلفن همراه دراین منطقه دارد .

وی درحوزه ارتباطات سیار از توسعه و راه اندازی ۴۸ سایت BTS با استفاده از تکنولوژی فیبر نوری وهمچنین پروژه فیبرنوری درمناطق روستائی (USO) به طول ۶۰ کیلومتر در سطح استان خبر داد و خاطر نشان کرد، با بهره برداری از این امکانات در بخش ارتباطات سیار شاهد افزایش کیفیت و سرعت سرویسهای شبکه همراه خواهیم بود.

وی جمع کل اعتبارات هزینه شده برای این پروژه ها را مبلغ یکصد و ده میلیارد ریال (۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ) اعلام کردکه با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر همکاران در بخشهای مختلف به منظور توسعه شبکه ارتباطی استان هزینه گردیده است .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15574
  • 438 بازدید