• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021
استاندار کرمانشاه:

توسعه صنعت گردشگری رونق تمامی بخش‌ها را به دنبال دارد

  • کد خبر : 13994
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
توسعه صنعت گردشگری رونق تمامی بخش‌ها را به دنبال دارد
استاندار کرمانشاه گفت: توسعه صنعت گردشگری منجر به رونق اقتصادی تمامی بخش‌ها می‌شود و وظیفه شهرداری‌ها و دستگاه‌های ذیربط، ایجاد شرایط و بسترهای لازم برای توسعه گردشگری است.

به گزارش پاتاق نیوز، «هوشنگ بازوند» روز جمعه در جلسه بررسی مشکلات هتل پارسیان کرمانشاه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل حوزه استاندار، شهردار کرمانشاه و مدیرعامل هلدینگ و شرکت سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری کرمانشاه موظف است که باجدیت و هماهنگی لازم مانع از تعطیلی هتل پارسیان کرمانشاه شود و با هماهنگی مدیران این هتل هرچه سریعتر به حل مشکلات موجود بپردازد.

وی با اشاره به صنعت گردشگری در توسعه و رونق اقتصادی شهرها تصریح کرد: رونق گردشگری فقط منحصر به این صنعت نیست بلکه از رونق آن تمامی بخش های جامعه و مردم منتفع می شوند لذا یکی از عوامل مهم توسعه توجه ویژه به این بخش است.

بازوند با اشاره به شرایط کرونا و تعطیلی هتل ها و تالارها بیان داشت: متاسفانه هتل ها و تالارها در شرایط حاضر با ضرر مواجه هستند لذا تا آنجایی که در توان است باید به رفع مشکلات این مجموعه ها کمک کنیم.

وی از شهرداری کرمانشاه خواست که با ایجاد شرایط و بسترهای لازم بیش از پیش به رونق صنعت گردشگری کمک کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به شرایط متنوع هتل پارسیان برای شهر کرمانشاه گفت: این هتل هم مانند یک مجموعه پتروشیمی برای استان ارزشمند است لذا شهرداری کرمانشاه باید نهایت و همکاری خود را برای حل مشکلات آن بکار گیرد.

۲۷ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۹ مهمانپذیر، هفت سفره خانه، ۱۵ واحد پذیرایی بین راهی منفرد، ۱۷ رستوران بین راهی، ۱۴ مجتمع گردشگری، حدود ۲۰ اقامتگاه بوم گردی، ۵۰ خانه مسافر دارای مجوز موقت در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگری است. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13994
  • 109 بازدید

برچسب ها