• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

توسعه فرهنگی و عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اسلام آبادغرب

  • کد خبر : 7892
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
توسعه فرهنگی و عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اسلام آبادغرب

به گزارش پاتاق نیوز،  با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، امام جمعه و فرماندار اسلام آبادغرب و جمعی از مسئولین شهرستان و بخش حمیل، آیین غبارروبی از بقعه مطهر امامزاده حسن(ع) برگزار شد. در حاشیه غباروبی حرم مطهر امامزاده حسن(ع)، توسعه فرهنگی و عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اسلام آبادغرب با حضور مسئولین […]

به گزارش پاتاق نیوز،  با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، امام جمعه و فرماندار اسلام آبادغرب و جمعی از مسئولین شهرستان و بخش حمیل، آیین غبارروبی از بقعه مطهر امامزاده حسن(ع) برگزار شد.

در حاشیه غباروبی حرم مطهر امامزاده حسن(ع)، توسعه فرهنگی و عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اسلام آبادغرب با حضور مسئولین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حجت الاسلام صالحی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: در بازدیدی که امروز از بقاع متبرکه قصر شیرین، سرپل ذهاب، کرند و اسلام آبادغرب داشتیم، ارزیابی اقدامات انجام شده را خیلی خوب توصیف می کنیم و انشاءالله برنامه های مفصلی برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه داریم.

وی افزود: یکی از وظایف ذاتی اداره اوقاف و امور خیریه بحث عمرانی بقاع است که این مقدمه ای برای برنامه های فرهنگی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است، بقعه ای که شرایط زیارت و برنامه فرهگی نداشته باشد قطعا” نمی تواند قطب فرهنگی باشد و لذا یکی از برنامه های ما هم عمران و آبادانی بقاع است که با کمک دیگر مسئولین به این مهم دست یابیم.

وی عنوان کرد: در راستای تبدیل بقاع به قطب فرهنگی، طرح نشاط معنوی در ایام تابستان با حضور دانش آموزان و دعوت از مروجین و مربیان متخصص، فعالیت های خوبی در بقاع صورت می گیرد.

حجت الاسلام مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب نیز در همین رابطه عنوان کرد: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، امامزادگان باید تبدیل به قطب های فرهنگی شوند، لذا ضمن توفیق زیارت و غبارروبی، مبحث جاده دسترسی به این آستان مقدس و بحث توسعه بقعه متبرکه و مشکلات و نواقص کار  با حضور مدیران و مسئولان مورد بررسی قرار گرفت  تا علاوه بر برنامه های فرهنگی و مذهبی، با توجه به استقبال زائرین بتوانیم از لحاظ رفاه و توسعه عمرانی و فرهنگی زیر ساخت های لازم فراهم شود.

جهانبخش حیدری فرماندار اسلام آبادغرب نیز در این مراسم، گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به انجام کارهای فرهنگی است و امامزادگان ما جایگاه ویژه ای در اعتقادات مردم مسلمان ما دارند که بر اساس این ظرفیت ها بایستی برنامه های وِیژه ای جهت نهادینه کردن معنویات در جامعه و توجه به مسائل اعتقادی را در سرلوحه کار قرار دهیم.

وی افزود: در حوزه شهرستان اسلام آبادغرب دارای سه امامزاده هستیم که به لحاظ برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده و شرایطی که از نظر امکانات و سایر امور فراهم شده این زمینه را به وجود آورده که مردم ما همچنان از این ظرفیت ها بهره مند شود و طبعا” ما بعنوان مسلمان و بعنوان مسئول وظیفه داریم هر آنچه در توان داریم در امور عمرانی و زیر ساخت های مورد نیاز برای امامزاگان  اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهیم.
حیدری عنوان کرد: طی هماهنگی مقرر شد اداره اوقاف شهرستان برنامه های خود را به فرمانداری ارائه دهند تا پس از بررسی بر اساس اولویت های کارهای عمرانی و زیرساختی شهرستان، نگاه ویژه ای به جایگاه امامزادگان صورت گیرد.

گفتنی ست؛ مسئولین شهرستان در معیت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از بخش های مختلف حرم مطهر امامزاده حسن(ع) بازدید نمودند و ظرفیت ها و مشکلات مورد نظر را مورد بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است؛ خسروانی رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان اسلام آبادغرب در این بازدید از زحمات بی شائبه سید علی محمد جلیلیان رئیس هیئت امنای حرم مطهر امامزاده حسن(ع) تقدیر و تشکر نمود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7892
  • 251 بازدید

برچسب ها