• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
معاون استاندار کرمانشاه:

توسعه کرمانشاه در گرو حرکت مستمر در مسیر دانش‌محوری است

  • کد خبر : 16984
  • ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
توسعه کرمانشاه در گرو حرکت مستمر در مسیر دانش‌محوری است
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمانشاه با بیان اینکه علم و فناوری مسیر میانبر توسعه است، گفت: توسعه این استان در گرو حرکت مستمر در مسیر دانش‌محوری است.

به گزارش پاتاق نیوز، افشین کریمی روز چهارشنبه در نشست احداث پارک علم و فناوری سلامت بر حمایت همه جانبه مجموعه مدیریت ارشد استان از احداث پارک علم و فناوری سلامت تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی لازم است برای مانع‌زدایی و پیشبرد امور عمرانی و توسعه استان، هم‌افزایی داشته باشند.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات میدانی دقیقی در سطح اراضی شهرک‌های صنعتی استان انجام دهد و در صورت جانمایی، مجموعه مدیریت ارشد استان حمایت همه جانبه‌ای از احداث پارک علم و فناوری سلامت به عمل خواهد آورد.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد: انتظار می‌رود مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با توجه به نقش محوری کرمانشاه در منطقه غرب و فرصت‌های برآمده از موقعیت مرزی استان، از احداث پارک علم و فناوری سلامت، پشتیبانی لازم را داشته باشند.

کریمی گفت: قانونگذار بطور قطع بدنبال رفاه جامعه است و روح قانون و هدف آن ایجاد توسعه و اشتغال است اما هرچه از مرکز فاصله می‌گیریم غلظت قوانین بویژه در حوزه تفسیر قانون غیرمنعطف‌تر می‌شود و همین موضوع باعث ایجاد موانع متعدد در مسیر توسعه خواهد شد.

وی یادآور شد: اینکه مقام معظم رهبری عنوان سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اعلام کردند، نشانه‌ای آشکار است که تفسیر قوانین باید به نفع تولیدکننده و در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید باشد.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: پیشرفت جهان امروز محصول رویاپردازی بشر در طول تاریخ بوده و همین یک موضوع برای لزوم حمایت از ایده‌های نوین و حرکت در مسیر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کافی است.  

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16984
  • 109 بازدید