• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری کرونا در زمان امتحانات

  • کد خبر : 10304
  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
توصیه هایی برای پیشگیری از بیماری کرونا در زمان امتحانات

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهداشتی دانشگاه گفت:اکنون ثابت شده که کودکان به همان اندازه بزرگسالان ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شوند ولی عموما علائم بالینی کمتری داشته باشند.  دکتر شکیبا گفت:بدیهی است در چنین شرایطی دانش آموزان می توانند از عوامل اصلی گسترش عفونت در جامعه و منازل خود باشند. وی اظهار داشت: با توجه به […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهداشتی دانشگاه گفت:اکنون ثابت شده که کودکان به همان اندازه بزرگسالان ممکن است به بیماری کرونا مبتلا شوند ولی عموما علائم بالینی کمتری داشته باشند. 
دکتر شکیبا گفت:بدیهی است در چنین شرایطی دانش آموزان می توانند از عوامل اصلی گسترش عفونت در جامعه و منازل خود باشند. 
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه امتحانات نهایی پایه های ۹ و ۱۲ به صورت حضوری برگزار می شود، جهت برگزاری ایمن امتحانات و حفظ سلامتی دانش اموزان، والدین، کارکنان مدارس و خانواده های آن رعایت اصول بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است. 
به گفته وی در این راستا نکاتی که دانش آموزان، والدین آنها و مسئولین مدارس باید به صورت جدی رعایت کنند به شرح ذیل است: گندزدایی سطوح دارای امکان تماس مانند تجهیزات، دستگیره درب ها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها، پریز برق و کلیه وسایلی که به طور عمومی و مشترک استفاده می شود، قبل و بعد از برگزاری آزمون توسط مسئولین مدارس صابون مایع در مدرسه به اندازه کافی موجود باشد و سطل های زباله درب دار مجهز به کیسه زباله به اندازه کافی در نقاط تردد دانش اموزان تعبیه شود. گندزدایی و ضدعفونی آبخوری، دستشویی، توالت و .. روزانه حداقل دو بار در طول ساعت کار مدرسه انجام شود.
 در صورت استفاده از سرویس ایاب و ذهاب رعایت اصول بهداشتی مانند ماسک و دستکش توسط دانش آموزان و راننده الزامی است.
 مواد ضدعفونی دست در محل ورود و خروج دانش اموزان و کارکنان در مدرسه در نظر گرفته شود. 
در هر مکان یکبار آزمون انجام شود و در صورت نیاز به انجام آزمون مجدد برای گروه بعدی، با فاصله حداقل دو ساعت پس از ضدعفونی انجام شود. 
 از بزرگترین فضاهای موجود برای انتخاب مرکز آزمون و حضور دانش آموزان استفاده شود. چینش صندلی ها باید به گونه ای باشد که فاصله ۱/۸ تا ۲ متر بین دانش آموزان رعایت شود. 
محل آزمون دارای تهویه مناسب باشد ( روشن نمودن دستگاه تهویه، باز بودن پنجره ها و …) دانش آموزان از بردن وسایل اضافه به محل ازمون خودداری نمایند ( مانند تلفن، کیف و …) و مسئولین مدرسه نیز از تحویل گرفتن این وسایل خودداری نموده و از قبل به دانش اموز و خانواده وی اطلاع داده شود. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10304
  • 231 بازدید

برچسب ها