• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

توقیف ۱۰ روزه در انتظار خودروهایی باسرعت غیرمجاز

  • کد خبر : 10278
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۲۷
توقیف ۱۰ روزه در انتظار خودروهایی باسرعت غیرمجاز

به گزارش پاتاق نیوز،  رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: باتوجه به اینکه ارتکاب سرعت غیرمجاز و خطرناک از علل اصلی وقوع حوادث و تلفات رانندگی است، خودروهایی که با سرعت بالا در راه‌های برون شهری تردد کنند به مدت ۱۰ روز توقیف خواهند شد. سرهنگ «محمد حیدری» اعلام کرد: این تصمیم با هماهنگی دادستان کرمانشاه و […]

به گزارش پاتاق نیوز،  رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: باتوجه به اینکه ارتکاب سرعت غیرمجاز و خطرناک از علل اصلی وقوع حوادث و تلفات رانندگی است، خودروهایی که با سرعت بالا در راه‌های برون شهری تردد کنند به مدت ۱۰ روز توقیف خواهند شد.

سرهنگ «محمد حیدری» اعلام کرد: این تصمیم با هماهنگی دادستان کرمانشاه و به منظور دفاع از حقوق عامه در برابر کسانی که ایمنی تردد در راه ها را برای خود و دیگران مختل می کنند گرفته شده است.

وی ادامه داد: رانندگان متخلف علاوه بر توقیف ۱۰ روزه خودروی آنها، مشمول جریمه ۲ میلیون و ۴۰ هزار ریالی و اعمال نمره منفی نیز خواهند شد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: سرعت خودروها در راه های برون شهری استان توسط دوربین های ثابت نصب شده و یا سیاری که در اختیار تیم های کنترل سرعت نیروهای پلیس راه قرار دارد، ثبت می شود.

رییس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: در صورتی که سرعت لحظه ای خطرناک و میانگین سرعت وسیله نقلیه ای توسط دوربین های ثابت رصد شود، آن وسیله ابتدا توقیف سیستمی شده و پس از آن در اولین فرصت که توسط پلیس متوقف شود حکم توقیف به صورت فیزیکی به مدت ۱۰ روز به اجرا در خواهد آمد.

وی گفت: به آن دسته از رانندگانی که به سرعت و بی احتیاطی عادت دارند و تصور می کنند می توانند قانون را دور بزنند هشدار داده می شود که رفتار و فرهنگ رانندگی خود را تغییر دهند.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: این طرح فعلا تا پایان خرداد امسال ادامه خواهد داشت و در صورت لزوم در فصل تابستان و فصول بعدی نیز تدوام خواهد یافت.

رییس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: ترخیص وسایل نقلیه ای که به این علت توقیف شوند منوط به پرداخت دیون دولتی و گذراندن دوره بازآموزی خواهد بود.

وی یادآور شد: سرعت غیرمجاز و نامطمئن در راه های برون شهری استان کرمانشاه سالانه حدود ۱۲۰ نفر را به کام مرگ می کشاند بنابراین بهتر است برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان از رفتارهای پرخطر مانند رانندگی با سرعت غیرمجاز خودداری کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10278
  • 172 بازدید

برچسب ها