• امروز : یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - رمضان - 1442
  • برابر با : Sunday - 9 May - 2021

تولید پماد زخم دیابت توسط متخصصان کرمانشاهی

  • کد خبر : 6858
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
تولید پماد زخم دیابت توسط متخصصان کرمانشاهی

به گزارش پاتاق نیوز، حسین امیری متخصص داخلی تیم دارو‌ساز گفت: حدود ۱۵ درصد مبتلایان به دیابتگرفتار زخم پای دیابتی می‌شوند و حدود ۸۴ درصد موارد با قطع قسمت انتهایی پا مواجه هستند. وی تاکید کرد: این پماد دارویی که درمان مناسبی برای زخم پای دیابتی و زخم بستر‌های حاد است در شرکت دانش‌پژوهان ثبت و […]

به گزارش پاتاق نیوز، حسین امیری متخصص داخلی تیم دارو‌ساز گفت: حدود ۱۵ درصد مبتلایان به دیابتگرفتار زخم پای دیابتی می‌شوند و حدود ۸۴ درصد موارد با قطع قسمت انتهایی پا مواجه هستند.
وی تاکید کرد: این پماد دارویی که درمان مناسبی برای زخم پای دیابتی و زخم بستر‌های حاد است در شرکت دانش‌پژوهان ثبت و در بخش اختراعات نیز ثبت اختراع شد..
این متخصص داخلی با اشاره به اینکه دارو به مرحله تولید رسیده است، ادامه داد: این دارو به‌زودی به وسیله بنیاد تعاون سپاه به مرحله تولید گسترده خواهد رسید.
امیری افزود: دارو توسط شرکت‌های آلمانی درخواست خرید داشت، اما این متعلق به کشور خودمان است که اکنون طی درخواستی با دانشگاه شیراز در حال همکاری هستیم.
وی افزود: بعد از بررسی پاتولوژی بیمارستان خاصیت کلاژ سازی و رگ زایی موجود در این دارو در دارو‌های مشابه خارجی وجود ندارد و دارو‌های دیگر فقط خاصیت آنتی بیوتیکی را دارند.
این متخصص داخلی تصریح کرد: تولید گسترده دارو سبب می‌شود از خروج ارز جلوگیری شده و سود بسیاری برای کشور خواهد داشت، این پماد هم اکنون توسط بسیاری از متخصصان مدارج بالای علمی برای بیماران تجویز می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6858
  • 196 بازدید

برچسب ها