• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

تونل «سیاه‌طاهر» به توسعه مبادلات تجاری کرمانشاه کمک می‌کند

  • کد خبر : 10577
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
تونل «سیاه‌طاهر» به توسعه مبادلات تجاری کرمانشاه کمک می‌کند

به گزارش پاتاق نیوز،  استاندار کرمانشاه گفت: اجرای تونل سیاه‌طاهر نه تنها در توسعه ثلاث باباجانی بلکه در توسعه استان نیز اثرگذار است و موجب بهبود وضعیت راه‌های مواصلاتی به مرزهای استان و توسعه صادرات و مبادلات تجاری می‌شود. هوشنگ بازوند امروز در آئین عملیات اجرایی تونل سیاه طاهر در محور جوانرود_ ثلاث باباجانی، اظهار داشت: […]

به گزارش پاتاق نیوز،  استاندار کرمانشاه گفت: اجرای تونل سیاه‌طاهر نه تنها در توسعه ثلاث باباجانی بلکه در توسعه استان نیز اثرگذار است و موجب بهبود وضعیت راه‌های مواصلاتی به مرزهای استان و توسعه صادرات و مبادلات تجاری می‌شود.

هوشنگ بازوند امروز در آئین عملیات اجرایی تونل سیاه طاهر در محور جوانرود_ ثلاث باباجانی، اظهار داشت: آئین آغاز عملیات اجرایی این پروژه در حالی برگزار می‌شود که تجهیز کارگاه صورت گرفته و حجم زیادی از خاکبرداری انجام شده است؛ در حالی‌که عملیات اجرایی پروژه‌ها معمولا چند ماه بعد از کلنگ‌زنی آغاز می‌شود‌.

وی با تاکید بر این موضوع که مردم از افتتاح‌های نمایشی خاطرات بدی دارند، خاطرنشان کرد: امروز عملیات اجرایی این پروژه همزمان با کلنگ‌زنی آغاز می‌شود و باید تلاش کنیم با تخصیص به موقع اعتبارات هر چه سریع‌تر این پروژه به انجام برسد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: اجرای تونل سیاه‌طاهر نه تنها در توسعه ثلاث باباجانی بلکه در توسعه استان نیز اثرگذار است و موجب بهبود وضعیت راه‌های مواصلاتی به مرزهای استان و توسعه صادرات و مبادلات تجاری می‌شود.

وی افزود: این مسیر به علت صعب‌العبور بودن و ریزش‌های احتمالی موجب نگرانی مردم شده بود و با اجرای این تونل نگرانی‌ها برطرف می‌شود و طول مسیر نیز کاهش می‌یابد.
 
 بازوند تاکید کرد: با اجرای این تونل می‌توان در بحران‌هایی مانند زلزله به امدادرسانی به موقع و جلوگیری از آسیب‌های بیشتر کمک کند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی این تونل هدیه خیلی خوبی برای مردم اورامانات در سال ۹۹ بود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نیروهای بومی در روند ساخت این پروژه، گفت: مردم این مناطق باید برکت این پروژه را در روند ساخت آن در سفره‌های خود احساس کنند.

وی در پایان، یادآور شد: دولت یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات زلزله، وام بلاعوض و امهال وام‌ها در ثلاث باباجانی هزینه کرده  که در واقع یک سرمایه‌گذاری و فرصت‌سازی برای منطقه بوده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10577
  • 169 بازدید

برچسب ها