• امروز : جمعه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 5 - رمضان - 1442
  • برابر با : Friday - 16 April - 2021

تکذیب مواضع منتسب به آیت‌الله سیستانی درباره مسائل سیاسی و حکومتی

  • کد خبر : 5948
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
تکذیب مواضع منتسب به آیت‌الله سیستانی درباره مسائل سیاسی و حکومتی

به گزارش پاتاق نیوز،  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله سیستانی در پاسخ به این پرسش که “گاه و بی‌گاه، اظهارات و تحلیل‌های مختلفی درباره موضع معظم‌له در مورد نظام شایسته حکومتی در عراق و دیدگاه‌های فکری، سیاسی و اداری ایشان در این خصوص منتشر می‌شود. این قبیل اظهارات تا چه اندازه قابل اعتماد است؟”، اعلام کرد: موضع […]

به گزارش پاتاق نیوز،  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله سیستانی در پاسخ به این پرسش که “گاه و بی‌گاه، اظهارات و تحلیل‌های مختلفی درباره موضع معظم‌له در مورد نظام شایسته حکومتی در عراق و دیدگاه‌های فکری، سیاسی و اداری ایشان در این خصوص منتشر می‌شود. این قبیل اظهارات تا چه اندازه قابل اعتماد است؟”، اعلام کرد: موضع ایشان در این خصوص با مراجعه به کتاب متون صادره از حضرت آقای سیستانی درباره مسئله عراق قابل شناسایی است.

این اطلاعیه می‌افزاید: همچنین موضع آیت‌الله سیستانی در این خصوص، در آخرین بیانیه صادرشده از سوی دفتر ایشان اندکی پیش از انتخابات مجلس نمایندگان مورخ ۱۷ شعبان ۱۴۳۹ مصادف با ۴ می‌۲۰۱۸ اعلام شده است و غیراز آن، تمام اظهارات و تحلیل‌ها تنها بیانگر رویکرد‌های گوینده آنهاست و چه‌بسا درست و دقیق نباشد.

طی روز‌های گذشته، اظهارات یکی از ملاقات‌کنندگان آیت‌الله سیستانی، پس از گذشت ۱۳ ماه از انتشار اولیه آن، در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها بازنشر شد که به برخی شایعات دامن زده بود.

همچنین برخی سخنان عجیب و غریب مانند “مخالفت آیت الله سیستانی با حضور روحانیون در مناصب سیاسی” و از این قبیل در شبکه های اجتماعی منتشر می شود، که کذب آنها بر آشنایان با واقعیت های موجود در عرصه سیاسی و اجتماعی عراق کاملاً واضح است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5948
  • 217 بازدید

برچسب ها

مطالب مشابه