• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

تکمیل ۹۰ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه

  • کد خبر : 6771
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۰
تکمیل ۹۰ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، بهرام درویشی با اشاره به بارش‌های مناسب در ابتدای امسال اظهار داشت: میزان بارندگی امسال در استان ۸۰۷ میلی‌متر مربع گزارش شد که ۲۰۰ میلی‌متر در فروردین ماه رخ داد. وی با بیان اینکه ۱۲ سد در حال بهره‌برداری و در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد عنوان کرد: ظرفیت مجموع سدهای […]

به گزارش پاتاق نیوز، بهرام درویشی با اشاره به بارش‌های مناسب در ابتدای امسال اظهار داشت: میزان بارندگی امسال در استان ۸۰۷ میلی‌متر مربع گزارش شد که ۲۰۰ میلی‌متر در فروردین ماه رخ داد.

وی با بیان اینکه ۱۲ سد در حال بهره‌برداری و در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد عنوان کرد: ظرفیت مجموع سدهای در حال بهره‌برداری استان یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب پرشده است.

درویشی با اشاره به اینکه سدهای استان در سیلاب اخیر عملکرد مناسبی از خود نشان دادند گفت: سدهای استان کرمانشاه از نظر فنی و ساختاری مشکلی ندارند و با وجود بارش‌های بسیار مشکلی برای سدها از جمله سد گیلانغرب ایجاد نشد.

تحقق تمام اهداف سامانه گرمسیری نیازمند هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها است

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: تحقق تمام اهداف طرحی عظیم و چند مؤلفه‌ای همچون سامانه گرمسیری نیازمند همکاری و هماهنگی بسیاری از دستگاه‌ها است.

درویشی عنوان کرد: بهره‌برداری از یک پروژه عظیم چند مؤلفه‌ای همچون سامانه گرمسیری تا زمان قطعیت نیازمند همکاری و هماهنگی بسیاری از دستگاه‌ها است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به اینکه باید هماهنگی‌های بین‌بخشی را بیش از پیش جدی گرفت گفت: سامانه گرمسیری ثروت مردم منطقه و ارزش اراضی کشاورزی را چند برابر و منطقه را به قطب اقتصادی تبدیل می‌کند.

درویشی با بیان اینکه سامانه گرمسیری یک طرح تأثیرگذار و حیاتی است که به مرور زمان آثار ارزشمند آن در غرب کشور در زمینه تولید ثروت بروز پیدا می‌کند افزود: این سامانه یک طرح عظیم چند مؤلفه‌ای است که بهره‌برداری آن ساز و کار خود را دارد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه درباره ساز و کار بهره‌برداری از سامانه گرمسیری گفت: بعد از توجیه مردم برای انعقاد قرارداد، شبکه‌های آبیاری باید توسط جهاد کشاورزی مدرن شود که بخش اعظم آن انجام شده است.

درویشی بیان کرد: در بسیاری از نقاط این سامانه قرارداد منعقد شده و آب برای کشت بهاره در حال تحویل به کشاورزان است و کشت پاییزه نیز در حال توسعه است و در چند سال آینده تمام اهداف طرح محقق می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6771
  • 289 بازدید

برچسب ها