• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه:

جابجایی مسافر در کرمانشاه ۴۱ درصد کاهش یافت

  • کد خبر : 13960
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
جابجایی مسافر در کرمانشاه ۴۱ درصد کاهش یافت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۳۶۰ هزار مسافر در استان جابجا شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد کاهش دارد.

به گزارش پاتاق نیوز، فریبرز کرمی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۳ هزار ۳۷۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری در سطح استان کرمانشاه تردد کردند که از نظر تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش ۲۸ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: بر این اساس تاکنون تردد بیش از ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس، ۳۵ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۱۱۵ هزار دستگاه سواری به ثبت رسیده است که به ترتیب نسبت به سال قبل ۳۳، ۴۴ و ۱۸ درصد کمتر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه، با اشاره به جابجایی یک میلیون و ۳۶۰ هزار مسافر در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳۷ هزار مسافر به وسیله اتوبوس، ۵۷۷ هزار با مینی بوس و ۴۴۵ هزار نفر به وسیله سواری جا به جا شدند.

به گفته کرمی، شمار مسافران جابجا شده از طریق اتوبوس ۴۷ درصد، از طریق مینی بوس ۴۸ درصد و سواری ۱۸ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه گفت: ناوگان حمل و نقل استان ۲ هزار و ۸۹۸ راننده دارد که ۹۸۹ نفر بین ۴۰ تا ۴۹ و ۹۴۹ نفر بیش از ۵۰ سال سن دارند.

کرمی تصریح کرد: ۹۰۰ دستگاه مینی‌بوس در کرمانشاه فعال است که میانگین عمر آنها ۲۹ سال است؛ همچنین میانگین عمر ۸۷۴ تاکسی فعال در بین جاده های استان به ۱۱ سال می رسد.

ترانزیت حدود ۲۱۶ میلیون تن کالا از پایانه های مرزی استان کرمانشاه

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ترانزیت و حمل کالا از مرز پرویزخان اظهار داشت: طی هفت ماه سپری شده از سال جاری ۱۱ هزار و ۱۱۳ کامیون ایرانی و ۱۲۹ کامیون خارجی از پایانه مرزی پرویزخان تردد داشتند که در کل وزن آن ۲۱۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۳۱ تن است.

 کرمی با بیان اینکه در زمینه بارگیری از این مرز نیز ۲۱۱ کامیون به وزن چهار هزار و ۶۰۰ تن به داخل کشور وارد شده است، افزود: ۹ هزار و ۶۲۷ کامیون حامل کالا به وزن ۱۹۴ هزار و ۱۹۳ تن از پایانه مرزی پرویز خان خارج و ۱۹۶ کامیون ایرانی و ۳۲ کامیون خارجی به وزن چهار هزار و ۵۵۹ تن به این پایانه مرزی وارد شدند.

وی همچنین با اشاره به تردد مسافر از مرزهای استان نیز تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه چهار هزار و ۴۵۸ مسافر از پایانه مرزی پرویزخان تردد داشتند که ۲ هزار و ۲۱۲ به کشور وارد و ۲ هزار و ۲۴۶ مسافر از کشور خارج شده اند که شامل اتباع ایرانی و عراقی می شوند.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه،  از ابتدای سال تا پایان مهر ماه نیز ۳۲۲ مسافر از پایانه مرزی خسروی تردد داشتند که ۲۶۹ مسافر به کشور وارد و ۵۳ مسافر از کشور خارج شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13960
  • 181 بازدید

برچسب ها