• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

جابه‌جایی پادگان شهید سروران ارتش کرمانشاه پس از ۶۰ سال پیگیری

  • کد خبر : 11640
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
جابه‌جایی پادگان شهید سروران ارتش کرمانشاه پس از ۶۰ سال پیگیری

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: پادگان شهید سروران ارتش در محدوده میدان لشکر شهر کرمانشاه تا سه ماه آینده جابجا خواهد شد و طرح آماده‌سازی و تغییر کاربری اجرایی می‌شود. هوشنگ بازوند در جلسه جابجایی پادگان سروران، اظهار داشت: خوشبختانه پس از چندین جلسات مستمر و پیگیری‌های ویژه، موضوع جابجایی این پادگان به نتیجه […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: پادگان شهید سروران ارتش در محدوده میدان لشکر شهر کرمانشاه تا سه ماه آینده جابجا خواهد شد و طرح آماده‌سازی و تغییر کاربری اجرایی می‌شود.

هوشنگ بازوند در جلسه جابجایی پادگان سروران، اظهار داشت: خوشبختانه پس از چندین جلسات مستمر و پیگیری‌های ویژه، موضوع جابجایی این پادگان به نتیجه مشخصی رسیده و پس از ۵۰ الی ۶۰ سال اجرایی و قطعی می‌شود.

وی بیان داشت: مقرر شده که تا یک ماه آینده طرح پادگان سروران تکمیل و انجام شود که این طرح بلافاصله در کمیسیون ماده پنج استان بررسی و تصویب خواهد شد و سپس برای تایید نهایی به شورای عالی شهرسازی کشور ارسال خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: تا سه ماه آینده بازگشایی معبرهای اصلی پادگان سروران انجام خواهد شد و موافقت‌های کلی از فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز برای این منظور اخذ شده است.

استاندار کرمانشاه اجرای این طرح را هدیه‌ای ارزشمند از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح ۲۴۱ هکتار از پادگان سروران به تجاری و مسکونی تبدیل می‌شود که می‌تواند یک ثروت بزرگ و عظیم برای کرمانشاه خلق کند.

 وی در ادامه همچنین اجرای این طرح را علاوه بر رونق و توسعه شهری، در حل مشکل ترافیکی و روان‌سازی تردد نیز در شهر کرمانشاه بسیار مهم و اساسی عنوان کرد.

بازوند تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته بین ارتش و شهرداری کرمانشاه مقر شده که به ازای یک متر عقب‌نشینی سه متر تجاری به ارتش اختصاص پیدا کند و یک سری از زمین‌های موجود در این پادگان به اراضی مسکونی نیز تبدیل می‌شود که در اختیار ارتش قرار خواهد گرفت.

وی گفت: معابر موجود در این پادگان کلا در اختیار شهرداری کرمانشاه قرار می‌گیرد.

استاندار کرمانشاه گفت: انجام این طرح با تلاش و کوشش ارتش و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط صورت گرفته که با اجرای آن تحول خوبی در شهر کرمانشاه ایجاد می‌شود که همگی باید قدران سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه باشیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11640
  • 200 بازدید

برچسب ها