• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
ساختمان‌های نیمه‌کاره بلای جان کرمانشاهیان؛

جرثقیل‌های فرسوده هر چه سریع‌تر جمع‌آوری شود

  • کد خبر : 16473
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
جرثقیل‌های فرسوده هر چه سریع‌تر جمع‌آوری شود
کرمانشاه - دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به خطری که از سوی تعدادی از برج‌های ساختمانی نیمه‌کاره شهروندان کرمانشاهی را تهدید می‌کند اشاره کرد و گفت: مهمترین خطر این پروژه‌های ساختمانی جرثقیل‌های فرسوده و رها شده آن‌ها است.

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه به خطری که از سوی تعدادی از برج‌های ساختمانی نیمه‌کاره شهروندان کرمانشاهی را تهدید می‌کند اشاره کرد و اظهار داشت: اخیرا گزارش‌هایی از سوی معاونت عمرانی استانداری به دادسرای استان واصل شده که حاکی از خطرساز بودن برخی پروژه‌های ساختمانی نیمه‌کاره شهر است.

وی مهمترین خطر این پروژه‌های ساختمانی را جرثقیل‌های فرسوده و رها شده آن‌ها اعلام کرد و افزود: در برخی از پروژه‌های ساختمانی بخش خصوصی در سطح کلان شهر کرمانشاه که در سالیان اخیر غیرفعال بوده‌اند، تاور کرین‌هایی (جرثقیل‌های بلند) در داخل کارگاه‌های مذکور وجود دارد که به دلیل عدم فعالیت، فرسوده شده‌اند.

دادستان کرمانشاه متذکر شد: باتوجه به فرسودگی و رهاشدگی این جرثقیل‌های برج‌ساز، احتمال سقوط آن‌ها و بروز خطرات جانی و مالی غیر قابل جبرانی برای عابرین و همسایگان وجود دارد.

وی تاکید کرد: بنابراین، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و در راستای صیانت از حقوق عمومی تاکید می‌شود که مدیران مناطق شهرداری کرمانشاه با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان نسبت به جمع‌آوری و برچیدن جرثقیل‌های مذکور اقدام کنند.

کرمی تاکید کرد: پس از انجام اقدامات پیشگیرانه مورد تاکید نتیجه را به دادستانی کرمانشاه اعلام کنند.

وی در پایان، گفت: از آنجایی که طی سال‌های اخیر مواردی از حادثه‌ساز بودن چنین جرثقیل‌هایی مشاهده شده، بنابراین دستگاه‌های مذکور به منظور پیشگیری از هر حادثه احتمالی باید سریع‌تر اقدام کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16473
  • 94 بازدید