• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

«جهش تولید» در منابع طبیعی استان کرمانشاه/ امسال جنگل‌کاری به ۲ هزار هکتار می‌رسد

  • کد خبر : 10725
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
«جهش تولید» در منابع طبیعی استان کرمانشاه/ امسال جنگل‌کاری به ۲ هزار هکتار می‌رسد

به گزارش پاتاق نیوز،  مسؤول روابط عمومی اداره کل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: در سال جهش تولید سطح جنگل‌کاری‌های مشارکتی اقتصادی از ۲۱۰ هکتار به ۲ هزار هکتار با مشارکت مردم افزایش خواهد یافت. سیروی صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: طرح ابلاغی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مسؤول روابط عمومی اداره کل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: در سال جهش تولید سطح جنگل‌کاری‌های مشارکتی اقتصادی از ۲۱۰ هکتار به ۲ هزار هکتار با مشارکت مردم افزایش خواهد یافت.

سیروی صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: طرح ابلاغی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به ادارت منابع طبیعی استان با عنوان ۹ در ۹۹ در راستای تحقق پیام مقام معظم رهبری در خصوص سال جهش تولید ابلاغ شده که در بخش‌های مختلف منابع طبیعی استان تحول و جهشی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: در اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در سال جهش تولید سطح جنگل‌کاری‌های مشارکتی اقتصادی از ۲۱۰ هکتار به ۲ هزار هکتار با مشارکت مردم افزایش خواهد داشت.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه تصریح کرد: سطح زراعت چوب با گونه صنوبر از ۳۰۰ هکتار به ۷۰۰ هکتار ارتقا خواهیم داد که نقش مهمی در بحث تامین چوب مورد نیاز صنایع ایفا خواهد کرد.

به گفته وی، سطح ذخیره‌گاه‌های جنگلی با هدف صیانت از جنگل‌های استان از ۹۵۲ هکتار به ۵ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

صفری اضافه کرد: مدیریت و احیای پارک‌های جنگلی استان از ۳۷۹ هکتار به ۸۹۲ هکتار افزایش خواهیم داد که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و بهره‌وری مناسب از پارک‌های جنگلی ایفا خواهد کرد.

وی در زمینه طرح‌های مرتع‌داری این نوید را داد، که با اجرای طرح های مرتع‌داری امسال ظرفیت مراتع استان که در حال حاضر یک‌واحد دامی به ارزش ۲۰ میلیون ریال در هکتار است به سه واحد دامی ارتقا خواهد داده شد که گامی ارزشمند در زمینه تولید گوشت فرآورده‌های لبنی و توسعه زمینه اشتغال برای جوامع محلی به همراه خواهد داشت.

صفری خاطرنشان کرد:در خصوص تولید علوفه با اجرای عملیاتی از جمله بوته‌کاری، بذر‌کاری و… جهشی ارزشمند خواهیم داشت همه این طرح ها با مشارکت مردم و حضور ارزشمند آن‌ها اجرا می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10725
  • 122 بازدید

برچسب ها