• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
آذر ماه جاری؛

جوجه ریزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های کرمانشاه

  • کد خبر : 14806
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
جوجه ریزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های کرمانشاه
از ابتدای آذر ماه تا کنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در ۸۵ واحد از مرغداری‌های استان کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان آذر میزان جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری استان به بیش از ۲ میلیون قطعه با تولید ۴ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ برسد.

بهرام بیگی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۹ میلیون و ۷۸۳ هزار قطعه جوجه ریزی در هزار و ۱۶۵ واحد مرغداری استان انجام شده است، افزود: این میزان جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل نوسانات قیمت و مشکلات تآمین نهاده‌ها ۵ درصد کاهش داشته است.

مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی در تامین نهاده‌های دامی وجود ندارد، گفت: به منظور تعادل در سیستم عرضه و تقاضا برنامه ریزی‌هایی بر اساس سرانه‌ی مصرف استان انجام شده است.

بهرام بیگی ساماندهی وضعیت مرغداری ها، تلاش برای تامین نهاده و تامین نقدینگی را از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی برای توسعه‌ی واحد‌های مرغداری در استان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ هزار تن گوشت مرغ در مرغداری های استان تولید شده است.

سال گذشته در واحد‌های مرغداری استان کرمانشاه ۳۷ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد که از این تعداد حدود ۷۲ هزار تن گوشت مرغ تولید و روانه‌ی بازار مصرف شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14806
  • 287 بازدید

برچسب ها