• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

حذف چهار صفر از پول ملی کاری بیهوده است

  • کد خبر : 8008
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
حذف چهار صفر از پول ملی کاری بیهوده است

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی با اشاره به اینکه اخیرا دولت حذف چهار صفر از پول ملی کشور را به تصویب رسانده است، افزود: این کار در شرایط کنونی کشور کاری بسیار عبث است زیرا شرایط اقتصادی کشور و جامعه اکنون اصلا مناسب چنین کاری نیست.وی یادآور شد: این کار اگرچه به خودی خود کار […]

به گزارش پاتاق نیوز، کیوان کاشفی با اشاره به اینکه اخیرا دولت حذف چهار صفر از پول ملی کشور را به تصویب رسانده است، افزود: این کار در شرایط کنونی کشور کاری بسیار عبث است زیرا شرایط اقتصادی کشور و جامعه اکنون اصلا مناسب چنین کاری نیست.
وی یادآور شد: این کار اگرچه به خودی خود کار بدی نیست اما جامعه کشور اکنون برای پذیرش حذف صفر از پول ملی به اجماع نرسیده است

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه این کار ممکن است اثرات مثبتی مانند بهبود حساب‌های مالی و … را به همراه داشته باشد، ادامه داد: اما نمی‌توان پیامدهای منفی آن مانند هزینه زیاد مورد نیاز برای تعویض پول کشور و … را نیز نادیده گرفت.
کاشفی اضافه کرد: از سوی دیگر حذف چهار صفر از پول ملی هیچ تاثیری بر بهبود قدرت خرید مردم نخواهد داشت و حتی ممکن است در ابتدای امر به دلیل شرایطی که در گرد کردن پول و اسکناس‌ها رخ‌ می‌دهد به افزایش قیمت‌ها نیز تا حدودی دامن بزند.
وی معتقد است مجموع این موارد نشان می‌دهد که این تصمیم بسیار عجولانه است و امید آن می‌رود که مجلس شورای اسلامی بررسی جامع‌تری بر روی این لایحه انجام دهد.
رئیس اتاق کرمانشاه حذف صفر از پول ملی را مستلزم وجود ثبات اقتصادی در کشور دانست و عنوان کرد: اکنون که ثبات اقتصادی نداریم دولت ابتدا به فکر ایجاد ثبات در اقتصاد کشور باشد نه اینکه صورت مسئله مشکلات را پاک کند. 
وی ادامه داد: امروز دولت کارهای اقتصادی مهمتری دارد که باید به آن بپردازد که مهمترین آن کنترل نقدینگی افسارگسیخته در کشور است.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه میزان رشد نقدینگی کشور نزدیک به دو هزار میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: این میزان رشد نقدینگی که زمینه‌ساز تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی در کشور است اجازه هیچ ثبات اقتصادی را نمی‌دهد و ابتدا باید فکری به حال این موضوع کرد.
وی تاکید کرد: به علاوه پیش از چنین تصمیم‌هایی باید به فکر اصلاح نظام بانکی کشور نیز بود چرا که با وجود این سیستمی، باز هم در بسیاری از شاخص‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8008
  • 211 بازدید

برچسب ها