• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
تشریح جزئیات آغاز فعالیت مدارس در استان کرمانشاه؛

حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است

  • کد خبر : 16918
  • ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از امروز فعالیت آموزشی دانش‌آموزان مدارس از سرگرفته شد در مورد نحوه حضور دانش‌آموزان در مناطق مختلف توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پاتاق نیوز، تعطیلات نوروزی برای دانش‌آموزان، معلمان و والدین به دور از فضای مجازی بود و این فرصت به منزله استراحتی برای این اقشار در نظر گرفته شده بود.

اکنون پس از پایان ایام نوروز نحوه آموزش‌ بستگی به وضعیت رنگ مناطق مختلف استان با توجه به شیوع کرونا دارد و اگر وضعیت مناسب باشد میزان حضور بیشتر و در صورتی که روند شیوع افزایشی باشد از فضای مجازی بیشتر استفاده خواهد شد.

البته فضای مجازی فرصت‌ها و محدودیت‌هایی برای آموزش ایجاد کرده است که مواجهه با آن مهم و راهگشا بوده و باید محدودیت‌ها کنترل و از فرصت‌ها استفاده بهینه شود.

شیوع ویروس کرونا و ماندگاری آن در جامعه، همچنان بخش‌های مختلف استان‌های کشور از جمله سیستم آموزشی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را تحت ‌تأثیر قرار داده است.

شیوع ویروس کرونا موجب شد تا مدارس کشور برای حفظ سلامت و جلوگیری از گسترش این ویروس تعطیل شود اما این تعطیلی تازه آغاز ماجرا و ایجاد نگرانی برای دانش‌آموزان و والدین بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه از امروز ۱۴ فروردین روند آموزش دانش‌آموزان به همان روش‌های قبل از تعطیلات نوروزی ادامه پیدا می‌کند بیان کرد: مدارس آماده حضور معلم‌ها و دانش‌آموزان بوده و اگر دانش‌آموزی برای حضور در کلاس‌های رفع اشکال تمایل داشته باشد می‌تواند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس حضور پیدا کند.

مجید یزدان‌پناه با اشاره به اینکه با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا حضور دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی در مدارس در مناطق زرد و آبی به صورت اختیاری است گفت: برای بازگشایی مدارس که تعداد دانش‌آموزان آن کمتر از ۵۰ نفر است هنوز منتظر دستور ستاد ملی کرونای استانی هستیم.

وی از آغاز فعالیت آموزشی در فضای مجازی برای تمامی دانش‌آموزان از امروز خبر داد و اظهار کرد: دانش‌آموزان مناطق زرد و آبی در صورت تمایل می‌توانند برای حضور در کلاس های درس رفع اشکال در مدارس حضور پیدا کنند و در مناطق قرمز همچون گذشته آموزش‌ها ۱۰۰ درصد غیرحضوری است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس مناطق نارنجی اختیاری است و هیچ اجباری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس وجود ندارد عنوان کرد: آموزش‌ها می‌تواند در بستر سامانه آموزشی دانش‌آموزان شاد، برنامه تلویزیونی و کاربرگ‌های آموزشی به صورت متمرکز انجام شود.

وی افزود: تغییر وضعیت مطابق با اطلاعیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد هر منطقه صورت می‌گیرد لذا شورای مدرسه متناسب با شرایط مدارس و دانش‌آموزان و نوآموزان و با تاکید بر نحوه تغییر وضعیت و ایفای وظایف و نقش‌های جدید را مدیریت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ثبت‌نام آزمون‌های ورودی دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان از چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه تا ۲۵ فروردین ماه با مراجعه به سامانه  azmoon.medu.ir امکان پذیر خواهد بود خبرداد و عنوان کرد: دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون باید در نخستین فرصت نسبت به دریافت رمز همگام از مدرسه محل تحصیل خود اقدام کنند.

یزدان‌پناه با اشاره به اینکه فرآیند ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه (دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها) از روز شنبه ۲۱ فروردین آغاز و تا روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ادامه خواهد داشت عنوان کرد: آزمون مذکور رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰ به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وضعیت شیوع ویروس کرونا در روزهای ابتدایی ۱۴۰۰ حاکی از آغاز روزهای سخت برای کادر درمان و افزایش موارد بستری و مرگ و میرها است و تعداد شهرهای نارنجی در استان به سرعت در حال افزایش است به طوری که اکنون پنج شهرستان کرمانشاه، گیلان‌غرب، سنقر و کلیایی، سرپل‌ذهاب و پاوه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت شهرستان اسلام‌آباد غرب و کنگاور در وضعیت قرمز و شهرستان‌های هرسین، صحنه، ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر در وضعیت زرد قرار دارند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16918
  • 120 بازدید