• امروز : دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 29 November - 2021

خریداری ۵۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی

  • کد خبر : 10728
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
خریداری ۵۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی

به گزارش پاتاق نیوز،  از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۵۲۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان گندم کار در استان کرمانشاه خریداری شده است. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی استاندارد همواره یکی از قطب‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز،  از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۵۲۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان گندم کار در استان کرمانشاه خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی استاندارد همواره یکی از قطب‌های پیش رو در صنعت سیلو سازی در کشور محسوب می‌شود که از این میزان بالغ بر ۳۷۰ هزار تن فضای ذخیره سازی در بخش دولتی و ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی نیز مربوط به بخش خصوصی است.
ماشالله ارویسی ذخایر گندم موجود در سیلو‌های ذخیره سازی را در سال جاری مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از ۵۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که از این میزان ۴۸۱ هزار و ۷۰۰ تن آن بصورت تضمینی با قیمت مصوب ۲۵۰۰ تومان و ما بقی بصورت توافقی توسط کارخانه‌های تولید ماکارونی از کشاورزان خریداری شده است.
وی ارزش کل گندم‌های خریداری شده تا کنون را بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از ۸۵۱ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان از مطالبات کشاورزان هم استانی که اطلاعات ان‌ها تا تاریخ ۲۳ تیر ماه در سامانه بانک ثبت شده، تسویه شده است و ما بقی مطالبات که عمدتا مربوط به مناطق سردسیر استان می‌باشد، در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.
لازم به ذکر است از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تا کنون بیش از ۸۹ هزار محموله از طریق ۵۸ مرکز بصورت تضمینی خریداری و در سیلو‌های استان ذخیره سازی شده که پیش بینی می‌شود این روند تا پایان شهریور ماه ادامه داشته باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10728
  • 138 بازدید

برچسب ها