• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

خطر “مسمومیت” در ایام خانه تکانی کودکان را تهدید می کند

  • کد خبر : 5314
  • ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
خطر “مسمومیت” در ایام خانه تکانی کودکان را تهدید می کند

به گزارش پاتاق نیوز، شهلا شاطرآبادی با اشاره به اینکه روزهای آخر سال همه مشغول نظافت وتمیزی منازل هستند گفت: استقبال از نوروز و خانه تکانی، از سنت های رایج پایان سال است ولی متاسفانه، گاهی در اثر عدم رعایت نکات ایمنی و سلامت، منجر به بروز حوادثی می شود که سلامت افراد بخصوص کودکان را به […]

به گزارش پاتاق نیوز، شهلا شاطرآبادی با اشاره به اینکه روزهای آخر سال همه مشغول نظافت وتمیزی منازل هستند گفت: استقبال از نوروز و خانه تکانی، از سنت های رایج پایان سال است ولی متاسفانه، گاهی در اثر عدم رعایت نکات ایمنی و سلامت، منجر به بروز حوادثی می شود که سلامت افراد بخصوص کودکان را به خطر می اندازد.
وی توصیه کرد: خانواده ها مواد شیمیایی خانگی و تمیز کننده ها (پاک کننده، سفید کننده ها، رنگ ها و …) را در ظروف با درپوش مقاوم ،خارج از دید و دور از دسترس کودکان ، در قفسه های بالایی و یا قفسه های قفل دار قرار دهند.

شاطرآبادی همچنین گفت: ظروف خالی محصولات شیمیایی برای حصول اطمینان بایستی دور ریخته شوند و از نگهداری ظروف خالی در منزل جدأ خودداری شود.

این کارشناس سلامت کودکان با بیان اینکه حتما محصولات نامبرده در ظروف اصلی آنها نگهداری شود تأکید کرد: از جابجا کردن این مواد با ظروف مواد خوراکی مثل لیوان، بطری نوشابه و … خودداری شود زیرا ریختن این مواد در ظروف خوراکی موجب مصرف اشتباهی توسط کودکان و در نتیجه مسمومیت شدید آنها خواهد شد.

شاطرآبادی همچنین افزود: از مخلوط کردن مواد سفید کننده مثل وایتکس و مواد پاک کننده مثل جوهرنمک خودداری کنند زیرا این عمل باعث تولید گاز کلر می شود که بسیار خطرناک و مسمومیت زاست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5314
  • 334 بازدید

برچسب ها