• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
۴ شهر «قرمز» شد؛

خیز دوباره کرونا در کرمانشاه با پرچمداری ویروس انگلیسی

  • کد خبر : 16949
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
خیز دوباره کرونا در کرمانشاه با پرچمداری ویروس انگلیسی
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر استان در موج چهارم کرونا با چهار شهر قرمز به سمت وضعیت خطرناک‌تری در پیش است.

به گزارش پاتاق نیوز، مهدی محمدی در خصوص وضعیت کرونا در استان، اظهار داشت: متاسفانه در پی کاهش حساسیت‌ها، عادی‌انگاری بیماری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به افزایش تعداد موارد بستری رنگ‌بندی شهرستان‌های استان تغییر کرده و به سمت رنگ‌های خطرناک‌تر رفته است.

وی با اعلام رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان، افزود: شهرستان‌های پاوه و سرپل‌ذهاب از امروز قرمز شدند، بنابراین با احتساب دو شهرستان قرمز اسلام‌آباد غرب و کنگاور از قبل، هم‌اکنون چهار شهرستان استان قرمز است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ادامه داد: شهرستان‌های گیلانغرب، کرمانشاه و سنقرو کلیایی نارنجی و شهرستان‌های هرسین، صحنه، ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین و جوانرود هم به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت زرد هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد شیوع گسترده کرونای انگلیسی هستیم، هر گونه علامت سرماخوردگی را به‌عنوان ویروس جهش یافته در نظر می‌گیریم.

محمدی سرعت انتقال ویروس جهش یافته را بسیار بالا اعلام کرد و افزود: تعداد موارد بستری، فوت و موارد شناسایی شده دو تا سه برابر افزایش پیدا کرده و در خیز چهارم کرونا با وضعیت وحشتناک‌تری نسبت به پیک‌های قبلی، روبه‌رو خواهیم بود.

وی تصریح کرد: شیب تند افزایش ابتلا در استان را شاهد هستیم و تا یکی دو هفته آینده با یک بحران جدی در کرمانشاه از نظر تخت بیمارستان و درمان مواجه خواهیم شد.

وی اضافه کرد: براساس رنگ‌بندی یک سری محدودیت‌ها که از سوی وزارت بهداشت مصوب شده برای برخی از مشاغل در استان اعمال می‌شود.

محمدی از هم‌استانی‌ها خواست، هشدارها را جدی بگیرند و مراقبت بیشتری از خود داشته باشند چرا که خطر این خیز دوباره کرونا در استان بسیار جدی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16949
  • 83 بازدید