• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

دانشگاه‌ها قادرند چالش‌های جامعه را با هزینه کمتری مرتفع کنند

  • کد خبر : 12050
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
دانشگاه‌ها قادرند چالش‌های جامعه را با هزینه کمتری مرتفع کنند

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: اگر دانشگاه ها به کمک توسعه استانها بیایند، حتماً توسعه استانها با هزینه کمتری انجام خواهد شد. هوشنگ بازوند در نشست با دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،با اشاره به تاثیرگذاری دانشگاه ها در توسعه جامعه گفت: اگر دانشگاه ها به کمک توسعه استانها بیاید حتماً توسعه استانها با […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: اگر دانشگاه ها به کمک توسعه استانها بیایند، حتماً توسعه استانها با هزینه کمتری انجام خواهد شد.

هوشنگ بازوند در نشست با دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،با اشاره به تاثیرگذاری دانشگاه ها در توسعه جامعه گفت: اگر دانشگاه ها به کمک توسعه استانها بیاید حتماً توسعه استانها با هزینه کمتری انجام خواهد شد و به واقع دانشگاه ها قادر هستند چالش های استانها را با هزینه کمتری حل کنند.

بازوند همچنین به شرایط ویژه و ظرفیت های استان کرمانشاه برای توسعه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه شرایط خاص و ویژه ای برای توسعه دارد و  اگر در مرکز توجه بیشتری به این استان شود قطعاً هزینه ها در کشور کاهش خواهد یافت.

بازوند با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای برخی چالش ها از جمله بیکاری است، تصریح کرد: طی چند سال گذشته اقدام به تدوین برخی اسناد مانند سند اقتصاد مقاومتی،  رونق تولید و اشتغال کردیم و امسال هم با توجه به سال جهش تولید نسبت به تهیه سند جهش تولید تحت عنوان سند سرمایه گذاری اقدام شد و امسال باید تلاش کنیم ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان شکل بگیرد تا بتوانیم به چالش اصلی استان یعنی بیکاری غلبه کنیم.

وی تصریح کرد: استان کرمانشاه یکی از ثروتمندترین استان های کشور است و اگر به ظرفیت های گردشگری اورمانات نگاه کنیم می تواند به اندازه چاه های نفت درآمد داشته باشد، اما باید آسیب شناسی شود که این استان با این همه ظرفیت چرا در اقتصاد و اشتغال مشکل دارد؟

استاندار کرمانشاه خاطر نشان ساخت: این استان دارای دو هزار کیلومتر آبراه و و رودخانه است و همچنین نزدیک به ۴۰۰ میلیمتر بارندگی در سال دارد و دارای ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری است، لذا دانشگاه هر چقدر که بتواند در این زمینه کمک حال استان باشد ما آمادگی های لازم را داریم.

وی گفت: یکی از گرفتارهای استان در بحث اشتغال موضوع آموزش و مهارت به افراد جویای کار است، لذا علاوه بر توجه به رونق تولید و جهش تولید باید به مقوله آموزش هم توجه کنیم که دانشگاه می تواند در این زمینه نیز کمک حال استان باشد.

مقام عالی استان افزود: حدود ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت کرمانشاه در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند که این موضوع هم نیازمند یک کار مطالعاتی و فرهنگی است که در این زمینه آمادگی های لازم در استان برای همکاری با دانشگاه به منظور رفع چالش ها وجود دارد.

وی در پایان اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از ظرفیت های پررنگ توسعه استان می دانیم، لذا برای هر گونه کمک و همکاری جهت اجرای طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی برای حرکت به سمت توسعه و حل چالش ها در استان نیاز باشد، آمادگی داریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12050
  • 138 بازدید

برچسب ها