• امروز : شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 8 May - 2021

دانشگاه صنعتی کرمانشاه فضایی برای ارتباط با صنعت اختصاص می دهد

  • کد خبر : 7682
  • ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
دانشگاه صنعتی کرمانشاه فضایی برای ارتباط با صنعت اختصاص می دهد

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر اختری در نشست مشترک آغاز همکاری‌ها و شروع تعاملات با حضور صاحبان صنایع استان، رییس و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: ارتباط و هم افزایی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مراکز صنعتی استان می‌تواند برای دانشگاه‌های غرب کشور نیز الگوی بسیار مناسبی باشد. او با تأکید بر فرمایش مقام معظم […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر اختری در نشست مشترک آغاز همکاری‌ها و شروع تعاملات با حضور صاحبان صنایع استان، رییس و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: ارتباط و هم افزایی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مراکز صنعتی استان می‌تواند برای دانشگاه‌های غرب کشور نیز الگوی بسیار مناسبی باشد.

او با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر رونق تولیدات کشور و همچنین اشاره به شرایط کنونی اقتصاد جامعه به لحاظ تحریم‌ها، بیان کرد: امروزه جامعه نیاز به سربازانی فرهیخته و عالم دارد که بتواند چرخه رو به رشد اقتصاد را با توجه به شرایط فعلی کشور به دست بگیرد.

وی اظهار داشت: بدون شک تربیت علمی این افراد بدست مراکز آموزشی است و تبدیل این تربیت علمی به مهارت نیز به عهده صنعت می‌باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به دورنمای دانشگاه صنعتی کرمانشاه به سوی بین المللی شدن و همچنین همتراز گشتن با دانشگاه‌های بزرگ کشور، عنوان کرد: این دانشگاه با توجه به سن و سال جوان خود، توانسته در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی رشد چشم گیری نماید و همچنین در زمینه بین المللی شدن نیز هم اکنون با عقد تفاهم نامه‌ای با دانشگاه‌های بزرگ اقلیم کردستان و برخی دانشگاه‌های ترکیه همکاری می‌نماید.

اختری همچنین با اشاره به کسب جایگاه یک درصد برتر دانشمندان جهان توسط یکی از اساتید نخبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ابراز کرد: وجود اساتید جوان و صاحب نام در این دانشگاه بدون شک نه تنها باعث پیشبرد اهداف والای دانشگاه می‌شود بلکه به کمک آنها فرهیختگانی تربیت می‌شوند که علم کافی برای تعالی صنعت کشور در سطح کلان را به همراه دارند.

در ادامه این نشست جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان ضمن اظهار خرسندی از استقبال و همت دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک مرکز آموزشی در برقراری ارتباط با مراکز صنعتی استان، عنوان کرد: همانطور که می‌دانید مراکز صنعتی از ۲ بخش تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد تشکیل شده است که بدون شک این دانشگاه‌ها هستند که می‌توانند با تربیت نیروی انسانی مؤثر به بقای مراکز صنعتی کمک نمایند.

وی در ادامه بیان کرد: بنابر شرایط کنونی باید کلیه مراکز اعم از صنعتی و آموزشی زنجیروار گرد هم آیند و با کمک هم به شرایط کنونی اقتصاد کشور کمک نمایند.

شکری در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که تداوم جلسات و بازدیدهای این چنینی بدون شک به شناسایی پتانسیل‌ها، مشکلات و معضلات ۲ مجموعه کمک شایانی خواهد کرد.

در پایان ریاست و مسئولین خانه صنعت، معدن و تجارت و انجمن کارفرمایان صنعت گران استان با همراهی ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه از ساختمان، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کردند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7682
  • 244 بازدید

برچسب ها