• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

دانشگاه ها باید مهد صلاحیت حرفه ای باشند

  • کد خبر : 2713
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
دانشگاه ها باید مهد صلاحیت حرفه ای باشند

به گزارش ” پاتاق نیوز “ محمد مهدی زاهدی امروز دوشنبه در جمع اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه اظهار داشت: نگاه به آموزش عالی باید تغییر پیدا کند چرا که این نظام آموزشی دچار چالش شده است. وی افزود: در نظام آموزشی ما خلاقیت جایگاهی ندارد و مهارت آموزی فراموش شده است و نتیجه […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ محمد مهدی زاهدی امروز دوشنبه در جمع اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه اظهار داشت: نگاه به آموزش عالی باید تغییر پیدا کند چرا که این نظام آموزشی دچار چالش شده است.

وی افزود: در نظام آموزشی ما خلاقیت جایگاهی ندارد و مهارت آموزی فراموش شده است و نتیجه عدم وجود خلاقیت و مهارت آموزی بیکاری است و این امر باعث ایجاد هزینه برای نظام و کشور و آفتی برای جوانان می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: درآمد کذایی در جامعه پزشکی اثرش را در دبیرستان های ما گذاشته و همه دانش آموزان دبیرستانی ما به سمت رشته تجربی می روند و این تبعیض ها اثر گذار است.

وی عنوان کرد: نیاز کنونی جامعه ما جایگزین شدن نظام مهارتی است.

زاهدی با تاکید بر مبارزه جدی با مدرک گرایی عنوان داشت: باید در استخدام ها مدرک تنها یکی از عوامل باشد و سایر مهارت ها نیز در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید دانشگاه مهد صلاحیت حرفه ای باشد و نباید از کشورهای خارجی در این زمینه الگوبرداری کرد.

وی همچنین بر استفاده از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2713
  • 269 بازدید

برچسب ها