• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم کرمانشاه بهمن ماه به مدرسه می‌روند

  • کد خبر : 15606
  • ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم کرمانشاه بهمن ماه به مدرسه می‌روند
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با اشاره به مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا گفت: باتوجه به اینکه تمام شهرستان‌های استان در وضعیت زرد و آبی قرار دارند، از اول بهمن ماه کلاس‌های پایه‌های اول و دوم ابتدایی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری تشکیل می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، «مجید یزدان پناه» روز دوشنبه در جلسه شورای معاونان که در سرسرای تدبیر اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار شد، افزود: پایه های اول و دوم ابتدایی؛ بنیان و پایه تحصیلی دانش آموزان برای آموزش و یادگیری است، اگر از ابتدا خوب آموزش نبینند، در مقاطع تحصیلی بعدی دچار افت شدید درسی و ضعف یادگیری می‌شوند به همین دلیل تاکید به تشکیل حضوری این کلاس ها است.

او توضیح داد: تجربه این یک سال گذشته نشان داد که دانش آموزان کلاس های اول و دوم توانایی یادگیری درس در فضای مجازی و غیرحضوری را ندارند و یادگیری آنها باید عملی و حضوری باشد، همه خانواده ها در طول این چند ماه این را مطلب متوجه شدند و بسیاری از آنها خودشان خواهان تشکیل کلاس ها به صورت حضوری هستند.

یزدان پناه، در تشریح نحوه تشکیل کلاس های اول و دوم از ابتدی بهمن ماه گفت: کلاس ها نباید بیشتر از ۱۰ دانش آموز باشد و اگر کلاسی بیش از ۱۰ نفر در شبکه شاد دانش آموز دارد برای حضور سرکلاس باید آنها را  تقسیم و به صورت نوبتی سرکلاس حاضر شوند، البته تصمیم اصلی درباره جزییات اینکه چگونه کلاس‌های حضوری تشکیل شود با انجمن اولیا مدارس و شورای مدارس است، تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.

وی اضافه کرد: برای ضد عفونی مدارس و کلاس ها و سرویس های بهداشتی مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی بین مدارس توزیع شده و تیم های بهداشتی نیز برای مشاوره روحی روانی دانش آموزان و همچنین نظارت برسلامت آنها در مدارس حضور پیدا می کنند و به دانش آموزان برای رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش می دهند.

یزدان پناه در ادامه گفت: حضور تمام کادر اداری و اجرایی آموزش و پرورش در سازمان و مدارس شهرستان ها از ابتدای بهمن ماه اجباری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین اعلام کرد تمام مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند، با رعایت پروتکل های بهداشتی باید حضوری تشکیل شود و کلاس ها باید با تعداد کمی از دانش آموزش تشکیل شود که تقریبا تمام مدارس روستایی شامل این مصوبه می شوند.

یزدان پناه همچنین گفت: هنرستان ها و مقطع کار دانش که دروس عملی دارند باید کلاس های آنها با رعایت ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر از ابتدای بهمن ماه حضوری تشکیل شود.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مطالعات نشان داده که دانش آموزان در وضعیت بحران ویروس کرونا، ۵۰ درصد دچار افت تحصیلی داشتند و این برای سال های درسی بعدی آنها بسیار نگران کننده است به همین دلیل آموزش و پرورش سعی می کند در مقاطع پایه ای و مهم تا حد امکان در وضعیت زرد و آبی با رعایت پروتکل های بهداشتی کلاس‌ها را با رضایت خانواده ها حضوری تشکیل دهد.

یزدان پناه با بیان اینکه شبکه دانش آموزی شاد همچنان طبق برنامه ریزی‌ها برقرار است، گفت: فقط ۲ پایه اول و دوم آن هم در شهرهایی که در وضعیت زرد و آبی قرار دارند حضوری تشکیل می شود، بنابراین شبکه شاد همچنان روش اصلی آموزش در این برهه زمانی است و برنامه های کلاسی و درسی آن برقرار است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15606
  • 379 بازدید