• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

دانش آموزان ورودی پایه هفتم تحت پوشش طرح دهان و دندان قرار می گیرند

  • کد خبر : 7403
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
دانش آموزان ورودی پایه هفتم تحت پوشش طرح دهان و دندان قرار می گیرند

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر مجید یزدان پناه گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه ی سال تحصیلی آتی، این طرح برای کلیه دانش آموزان پایه هفتم استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود و لیست مراکز ارایه دهنده خدمات به دانش آموزان در قالب بخشنامه به مدارس ارسال شده است. وی در ادامه گفت: […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر مجید یزدان پناه گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه ی سال تحصیلی آتی، این طرح برای کلیه دانش آموزان پایه هفتم استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود و لیست مراکز ارایه دهنده خدمات به دانش آموزان در قالب بخشنامه به مدارس ارسال شده است.

وی در ادامه گفت: در این طرح حدود ۲۹ هزار دانش آموز ورودی به پایه هفتم متوسطه اول مورد معاینه و درمان قرار خواهند گرفت و مدیران مدارس موظف هستند ضمن هماهنگی با کارشناسان سلامت مناطق، به نحوه مقتضی به دانش آموزان و خانوادهایشان اطلاع رسانی نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در این طرح خدمات سلامت دهان و دندان شامل معاینه دهان و دندان، فیشور سیلانت، ترمیم، کشیدن دندان ، پالپومی و درمان پالپ زنده، جرمگیری و بروساژ است که به طور رایگان به دانش آموزان پایه ششم ارایه خواهد شد.

یزدان پناه گفت: دانش آموزان پایه ششم هنگام ثبت نام باید گواهی تایید شده دهان و دندان عاری از پوسیدگی را به مدرسه محل ثبت نام خود تحویل دهند و دانش آموزانی که پیش از این ثبت نام انجام داده اند موظف هستند تا پیش از شروع سال تحصیلی با مراجعه به مراکز درمانی معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی مورد معاینه و درمان  قرار گیرند.

 وی در ادامه تاکید کردند که ارایه گواهی دهان و دندان عاری از پوسیدگی یکی از شرایط الزامی هنگام ثبت نام دانش آموزان ورود به پایه هفتم می باشد.

یزدان پناه افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه امیدواریم تا پیش از شروع سال تحصیلی ۹۹-۹۸ بتوانیم جشن دهان و دندان عاری از پوسیدگی را برای دانش آموزان ورودی پایه  هفتم برگزار نماییم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7403
  • 249 بازدید

برچسب ها