• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

دربرخورد باتخلفات در ساخت وسازها جدی هستیم

  • کد خبر : 6431
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
دربرخورد باتخلفات در ساخت وسازها جدی هستیم

به گزارش پاتاق نیوز، مهندس مهرداد سالاری در نشست با اعضای شورای شهر، شهردار  کرمانشاه و اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ افزود:هدف از تشکیل این جلسه اخذ نظرات و پیشنهادهای سازنده اعضاء و بررسی موضوعات مختلفی است که در حوزه های مختلف امور شهری سیاست گذاری می گردد. وی با بیان اینکه مقابله با تخلفات ساختمانی و […]

به گزارش پاتاق نیوز، مهندس مهرداد سالاری در نشست با اعضای شورای شهر، شهردار  کرمانشاه و اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ افزود:هدف از تشکیل این جلسه اخذ نظرات و پیشنهادهای سازنده اعضاء و بررسی موضوعات مختلفی است که در حوزه های مختلف امور شهری سیاست گذاری می گردد.

وی با بیان اینکه مقابله با تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز از مهمترین دغدغه های مدیریت استان است، ادامه داد: جلوگیری از تخلفات مستلزم این است که قوانین و مقررات بازنگری و مصوبات مربوط به جرایم و آراء مربوط به تخریب بصورت جدی و همه جانبه رعایت گردد .

وی همچنین بیان داشت: مشکلات ترافیکی ناشی از کسری پارکینگ در ساخت و سازهای غیر مجاز، ناهنجاری در ساختار شهر و معماری شهری و  عدم رعایت اصول فنی در ساخت و سازهای غیر مجاز از دیگر معضلات ناشی از عدم برخورد جدی شهرداری با این نوع تخلفات ساختمانی است که باید با تغییر در نگرش ها و برخورد جدی با متخلفان در صدور آرای کمیسیون ها ماده ۱۰۰  از گسترش آن جلوگیری کرد.

سالاری تاکید کرد: در راستای کاهش تخلفات ساختمانی؛ فرهنگ سازی عمومی و اطلاع رسانی؛اصلاح ساختار کمیسیون ماده صد وتقویت اجرائیات شهرداری ضرورت دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطرنشان ساخت: بر اتخاذ وحدت رویه در صدور آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ ، نظارت بر مراحل ساختمانی و جلوگیری از وقوع تخلفات ساختمانی از همان  مرحله ساخت  فنداسیون بناها و معرفی ناظرین ساختمانی متخلف به مراجع قضایی تاکید داریم.

وی گفت: کوتاهی در امر تخلفات ساختمانی موضوعی است که بطور کلی همه در آن نقش دارند تنها مربوط به مالک نمی باشد و شهرداری ها و مهندسین ناظر نیز به نوعی در این موضوع دخیل هستند وتا امروز  عزمی برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی دیده نشده است لذا جهت کاهش نارضایتی و شکایت مردم بایستی وحدت رویه در صدور آراء از طرف اعضاء رعایت گردد.

سالاری اظهار داشت: بررسی و اصلاح ضوابط اجرایی به منظور جلوگیری از گرایش و سوق مردم به تخلفات ساختمانی باید توسط شهرداری و سازمان نظام مهندسی به جد پیگیری شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6431
  • 314 بازدید

برچسب ها