• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه:

درختان باغات کرمانشاه شناسنامه دار می شوند

  • کد خبر : 17197
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
درختان باغات کرمانشاه شناسنامه دار می شوند
کرمانشاه - رئیس رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه گفت: برای جلوگیری از قطع بی رویه درختان، باغات کرمانشاه شناسنامه دار می شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، فرامرز رحمتی زاده اظهار کرد: در سال گذشته و روز درختکاری با توجه به دعوت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه از مردم برای کاشت نهال میوه در منازل مسکونی، این طرح با استقبال عالی مردم مواجه شد و ۱۰ هزار اصله نهال میوه در منازل مسکونی کاشته شد.

وی افزود: همچنین در بلوار شهید بهشتی جهت تغییر چهره بتی پایه های منوریل و جایگزین کردن درختان شکسته شده به علت طوفان در بلوار طاق بستان یک هزار و ۸۰۰ نهال و در خیابان ۱۵ خرداد تا سه راهی مسکن ۲۵ هزار درختچه کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه با اشاره به قطع برخی از درختان به دلیل پروژه های عمرانی تصریح کرد: یکی از شاکیان اصلی قطع درختان مجموعه شهرداری است اما در کلانشهرها به دلیل مشکلاتی نظیر ترافیک و انجام پروژه های عمرانی این کار اجتناب ناپذیر است.

رحمتی زاده بیان کرد: یکی از برنامه های شهرداری کرمانشاه شناسنامه دار کردن درختان و باغات است تا به دلایلی مانند ساخت سازها از قطع درختان جلوگیری شود و اگر درختی توسط اشخاص قطع گردد جریمه سنگینی متوجه افراد شده و به دادگستری معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: شهرداری کرمانشاه و کمیسیون حفظ و گسترش با بسیاری از افراد که برای ساخت و ساز ها اقدام به قطع درختان کرده اند برخورد کرده و مجوز پایان کار برای آنها صادر نکرده است و ناظران شهرداری در هنگام صدور مجوز ساخت در صورت وجود درخت از محل عکس تهیه می کنند تا از قطع درخت توسط افراد جلوگیری شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه خاطر نشان کرد: از مردم درخواست داریم درختان ۳۰ و ۴۰ ساله را به شهرداری معرفی کنند تا شناسنامه برای آنان تهیه و به وضعیت این درختان ویژه رسیدگی شود و در روزهای اخیر سم پاشی درختان در شهر کرمانشاه آغاز شده است.

رحمتی زاده گفت: همچنین چوب درختان هرس در فصل سرما با مواد خاصی ترکیب و از آن به عنوان کود استفاده می شود و با توجه به کمبود منابع آب در دسترس شهرداری کرمانشاه و کاهش بارندگی برای درختان حاشیه های درست شده تا از منابع آب حداکثر بهره وری شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17197
  • 78 بازدید